Darovali jsme bezmála 24 litrů krve

V O2 pomáháme a má to smysl. Jeden ze způsobů pomoci je akce „Daruj krev s Nadací O2“. Darovat krev mohou naši zaměstnanci až čtyřikrát ročně, přímo v centrále, a to již od roku 2008.

Na této akci dlouhodobě spolupracujeme s Ústřední vojenskou nemocnicí, která se svým personálem a veškerým potřebným vybavením včetně lehátek dorazí přímo do naší centrály na Brumlovce. Za jedno dopoledne nemocnice stihne max. 60 odběrů, na které se zaměstnanci už předem registrují.

Na poslední darování krve, v květnu 2021, se přihlásilo 59 zaměstnanců a z toho 53 mohlo krev darovat. K odběru se tedy zaměstnanci nedostávají automaticky, ale nejdříve prochází kontrolním vyšetřením u zdravotního personálu nemocnice, kde se např. zjišťuje hodnota hemoglobinu v krvi.

Pak už následují samotné odběry, u každého dárce se vždy odebere 450 ml krve a samotný odběr netrvá déle než deset minut. Po odběrech mohou zaměstnanci zůstat v práci, ale také jít domů, protože ze zákona mají nárok na den volna.

U posledního darování se nám podařilo získat 23,85 litrů krve. A co to znamená v praxi? Při složitějších operacích, kdy je např. potřeba pročistit krevní řečiště pacienta, se spotřebuje až 25 litrů krve.

Děkujeme všem kolegům, kteří pomáhají, má to smysl.

 

Tereza Kabešová Autor článku
Tereza Kabešová
Je jedním z O2 Ambasadorů. Radí zaměstnancům i zákazníkům s nastavením služeb. Patří mezi O2 Guru specialisty přes telefony, technologie O2, modemy, set top boxy, O2 Smart Box. V poslední době si velmi užívá i natáčení O2 Guru videí. Ve společnosti už pracuje přes pět let.
Související článek Celý svět slaví Den Země: Přečtěte si pár tipů, jak přejít od slov k činům
Nahoru