Nadace O2 získala dvě prestižní ocenění za online prevenci a boj proti kyberšikaně

Už více než pět let se O2 společně s Nadací O2 zabývají problematikou digitální bezpečnosti. Pomocí edukativních projektů vzdělávají veřejnost a podporují prevenci online násilí. To, že se práce daří dokazují také dvě prestižní ocenění v celonárodních žebříčcích v dobročinných projektech.

Zdroj: Fórum dárců, Tomáš Rubín

Vítězný charitativně komunikační projekt Cen fóra dárců: Online násilí není vidět, ale bolí mě

V úterý 28. listopadu ve Valdštejnském paláci probíhalo slavnostní vyhlášení Cen Fóra dárců, které každoročně organizuje spolek Fórum dárců. Smyslem cen je podpořit a vyzdvihnout práci nejen neziskových organizací, ale i firem a firemních nadací, fondů v charitativní oblasti a veřejně prospěšných oborech. V kategorii Charitativně komunikační projekt Nadace O2 společně s Nadací PPF převzali „zlatou medaili“.

Dlouhodobá edukativní kampaň upozorňuje na hrozby v online světě a zohledňuje fakta, která vzešla z výzkumu agentury NMS Market Research pro Nadaci O2 a Nadaci PPF. Cílem bylo zjistit, jak se děti reálně chovají v online světě ve srovnání s tím, co si myslí jejich rodiče. Součástí výherní kampaně byl natočen film o kyberšikaně – Anna is Missing.

„Jsem přesvědčena, že digitální wellbeing a bezpečí v online světě patří k nejdůležitějším tématům, kterými by se společnost měla v současné době zabývat. A to především mezi dětmi a dospívajícími. Právě ti jsou totiž v online prostředí vystaveni největším rizikům. Ocenění Fóra dárců si tak vážím mimo jiné jako potvrzení, že jsme se zaměřili na správnou oblast, a věřím, že jí získá další publicitu. Zároveň mám radost z toho, jak skvěle v tomto projektu fungovala spolupráce mezi společnostmi skupiny, tedy Nadací PPF, Nadací O2 a TV Nova a Voyo,“ říká Jana Tomas Sedláčková, ředitelka pro neziskové projekty skupiny PPF.

Celé předávání cen vysílala Česká televize – záznam z celého večera si můžete pustit na webu ceskatelevize.cz

Třetí místo TOP odpovědná firma 2023 v kategorii Firma pomáhající okolí

Platforma Byznys pro společnost, sdružující firmy, které se zabývají udržitelným podnikáním vyhlašuje každoročně ceny TOP odpovědná firma. Letos se v prostorách Papsova sálu konal 20. ročník. Záštitu poskytli prezident České republiky Petr Pavel, předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Markéta Pekarová Adamová a předseda vlády České republiky Petr Fiala.

Společnost O2 Czech republic a.s. získala třetí místo v kategorii „Firma pomáhající okolí“ za projekt s názvem Buďme online v bezpečí aneb Na síti je nejlepší obrana prevence. Součástí projektu jsou aktivity Nadace O2 – konkrétně programu O2 Chytrá škola a webu bezpecnevsiti.cz

„Už více než pět let se věnujeme tématům digitální bezpečnosti, a vždy nás potěší, když naši práci někdo ocení. Snažíme se otevírat témata, která jsou často přehlížena nebo jim ve společnosti není připisován takový důraz, ale každé jedno z nich se i díky průzkumům, které provádíme mezi tisícovkami dětí a dospělých, ukazuje jako vážné – ať už mluvíme o body shamingu, šikaně na sociálních sítích, problematice anonymity v on-line prostředí nebo samotného bezpečí v kyberprostoru. Každé ocenění naší práce, nás posouvá kupředu, dává nám energii pokračovat a hledat další nové, neprobádané oblasti, které ve společnosti otevřít,“ vzkazuje Dominika Herdová, manažerka Nadace O2.

Zdroj: Byznys pro společnost

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Proč je nutné mít ESG report už dnes? Je to tlak a očekávání trhu, dodavatelů i zákazníků
Nahoru