Chcete mít doma vesmírnou sondu? Aplikace NASA vám to umožní

Chcete mít doma vesmírnou sondu? Aplikace NASA vám to umožní

Chcete mít doma vesmírnou sondu? Aplikace NASA vám to umožní

Díky společnosti SpaceX a pilotovaným letům se vesmír znovu stává tématem médií. Pokud taky „jedete“ na téhle vlně, možná vás zaujme skvělý webový projekt NASA’s Eyes. Chcete si prohlédnout naši planetu z výšky? Nechat na vašem stole „přistát“ kosmickou sondu? Žádný problém.

Oficiální aplikaci NASA’s Eyes amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) si můžete stáhnout do svého počítače nebo ji využívat online v prohlížeči na vašem PC. Fungovat bude i ve vašem v mobilu.

Součásti tohoto projektu jsou i samostatné mobilní aplikace. Uživatelé operačních systémů iOS i Android si mohou stáhnout NASA’s Earth Now, která nabízí nejrůznější data o naší planetě. Její výhodou je, že vizualizuje globální klimatické údaje ze satelitů Earth Science. Můžete tak studovat teplotu vzduchu na tom kterém místě, sledovat množství oxidu uhličitého či gravitaci a změny hladiny moří a oceánů. Výsledný 3D model země můžete otáčet jedním tahem prstu. Jedná se o bezvadnou appku, která byla vyvinuta odborníky vesmírných programů s podporou ústředí americké NASA.

Pro iOS i Android je k dispozici i další appka NASA s názvem Spacecraft AR. Můžete se v ní podívat na modely různých vesmírných sond a vozidel. Díky prvkům rozšířené reality (AR) si vychutnáte 3D modely kosmických přístrojů přímo na vašem stole. Je libo si v rámci AR prohlédnout třeba vesmírné sondy na Marsu? Klikněte v mobilu na příslušný odkaz a aplikace už vás navede.

Díky mobilním datům od O2 si navíc můžete aplikace spustit, ať už jste kdekoliv. Pořiďte si některý z našich tarifů s pořádnou porcí dat. Díky balíčku O2 Spolu si navíc tarify může užívat celá rodina. Zkombinujte mobilní tarify až pro 6 osob, internet a třeba O2 TV a ušetřete. Všechny služby najdete přehledně na jedné faktuře. Nastavení služeb můžete navíc kdykoliv změnit. Více informací najdete zde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Chcete se stát pilotem vesmírné lodi Crew Dragon? Vyzkoušejte online simulátor
Nahoru