Vrchol fotbalového jara je tady! Derby pražských „S“ uvidíte exkluzivně v O2 TV

Máme pro vás fotbalovou lahůdku. V sobotu od 17.00 hodin můžete díky O2 TV fandit svým borcům v nejsledovanějším zápase domácí fotbalové soutěže. 289. derby mezi Spartou a Slavií slibuje nelítostnou bitvu v opravdu bouřlivé atmosféře. Letenský stadion je již týden beznadějně vyprodaný. Jedinou možností, jak si tento šlágr užít, bude přímý přenos naší stanice O2 TV Sport.

Nejprestižnější duel tuzemské fotbalové sezony odvysílají pouze stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Utkání poběží rovněž ve více než 1200 restauracích po celé České republice. Další stále populárnější možností je O2 TV Sport s přístupem na 24 hodin, kde přenos můžete sledovat i v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu.

Pro diváky začne vše již v sobotu od 17.00 hodin, kdy moderátor Petr Svěcený odstartuje předzápasové studio. Chybět samozřejmě nebudou zajímaví hosté. Dorazí bývalý skvělý útočník Tomáš Jun, který získal se Spartou hned pět mistrovských titulů a navíc je držitelem titulu mistra Evropy do 21 let. O své poznatky a zkušenosti se podělí také asistent trenéra české reprezentace Miroslav Koubek, jenž v minulosti vedl i pražskou Slavii.

Minimálně jedenáct hodin před úvodním výkopem musí být na Letné připraven unikátní přenosový vůz společnosti O2. „Vše je potřeba připravit v dostatečném předstihu. Chceme divákovi nabídnout špičkový zážitek. Do samotné výroby a produkce se zapojí asi 35 lidí,“ říká Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport, a doplňuje: „K přímému přenosu využijeme celkem 15 kamer. K dispozici tak režisér dostane skutečně pestrý výběr záběrů, budou lépe vidět klíčové či sporné situace. Opět nasadíme virtuální grafiku, která nám umožní využívat speciální 3D efekty.“

I při derby Sparta – Slavia bude naplno zapojen videorozhodčí v online režimu. Stanice O2 TV Sport se už na podzim stala hlavním technickým partnerem celého projektu. V sobotu do přenosového vozu společnosti O2, který jako jediný na českém trhu splňuje technické parametry pro práci videorozhodčích, usednou video-asistenti Miroslav Zelinka a Karel Hrubeš. „Na derby by měl dorazit i zástupce FIFA, který se chce na naši práci u projektu videorozhodčích podívat,“ prozradil další zajímavost Marek Kindernay.

V rámci multidimenze, díky které se můžete na derby podívat i z kamer za brankami nebo si pustit smyčku nejlepších okamžiků, poběží na kanále O2 TV Fotbal také pozápasová tisková konference. Komentář přímého přenosu zajistí Václav Pilný a Milan Štěrba. Novinky a rozhovory z hrací plochy pak tradičně přinese reportér David Sobíšek.

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Až do roku 2021 uvidíte Ligu mistrů pouze v O2 TV. Máme exkluzivní práva na všechna utkání.
Nahoru