Operátor O2 úspěšně dokončil výstavbu 5G sítě na střední Moravě

Operátor O2 úspěšně dokončil výstavbu 5G sítě na střední Moravě

Operátor O2 úspěšně dokončil výstavbu 5G sítě na střední Moravě

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=54308 AND vote > 0 AND vote <= 5

Brzy zmodernizuje na Moravě dalších 1 000 vysílačů.

Společnost O2 pokračuje v pokrývání České republiky nejrychlejší 5G sítí. V polovině června letošního roku úspěšně operátor O2 dokončil modernizaci celé mobilní sítě v oblasti střední Moravy. Jde o 814 základnových stanic, kde je nyní dostupná nejlépe hodnocená 5G síť včetně navýšení celkové kapacity sítě.

Nejmodernější síť si tak nově mohou užívat obyvatelé v těchto okresech: Olomouc, Přerov, Prostějov, Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště, Vyškov, Vsetín, Hodonín, Blansko, Nový Jičín.

„Mobilní síť modernizujeme formou úplné výměny technologií základnových stanic, což je finančně i logisticky náročnější cesta, než volí konkurence. Přinášíme tak obyvatelům Moravy opravdu kvalitní, rychlou a spolehlivou mobilní síť,“ říká Jakub Votava, ředitel síťové architektury a rozvoje O2. „Do konce prvního čtvrtletí příštího roku obměníme na Moravě dalších více než 1 000 vysílačů,“ dodává Jakub Votava.

Použití nejmodernějších dostupných technologií a plné využití šířky frekvenčního spektra zvýší kapacitu na každém vysílači, vylepší pokrytí a umožní uživatelům dosáhnout mnohonásobně vyšších rychlostí mobilního internetu. Obměna vysílačů je časově, finančně i logisticky náročný proces, který zahrnuje měsíce plánování, příprav a koordinace výstavby.

Výměnu sítí pro O2 zajišťuje společnost CETIN, pro modernizaci využívá technologie švédského dodavatele Ericsson. „Jedná se o největší technologickou modernizaci mobilních sítí v české historii. Na Moravě se na ní podílí více než 200 techniků a v rámci výměny technologie dopravili na vysílače již více než 350 tun materiálu a vybavení,“ uvádí Vladimír Filip, ředitel rozvoje sítí CETIN.

Mapa 5G modernizace O2 sítě k 15. 6. 2023

Plánovaný rozvoj sítě na Moravě

Společnost O2 plánuje pokračovat v kompletní obměně radiových technologií pro 2G, 4G a výstavbě 5G sítě v dalších moravských lokalitách. Harmonogram prací vypadá takto:

  • k 30. září roku 2023 bude pokryto dalších 813 lokalit, a to v okresech Ostrava, Frýdek-Místek, Karviná, Bruntál, Šumperk, Břeclav, Znojmo, Třebíč a Jihlava
  • do konce března roku 2024 pak O2 pokryje dalších 236 základnových stanic v okresech Žďár nad Sázavou, Opava a Svitavy
  • zbývající okresy budou pokryty do konce roku 2024

Mapa plánované 5G modernizace O2 sítě k 30. 3. 2024 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek 5G v dopravě: Když se auta vzájemně „uvidí“ a kamion zvládne cestu sám
Nahoru