Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=6186 AND vote > 0 AND vote <= 5

Udržte na videu Horizon. Je to drobnost k nezaplacení

Občas s tím má problémy každý. O čem je řeč? Mluvíme o formátu videa při natáčení mobilem. Pokud se vám to už nestalo, tak jste to už jistě viděli třeba na Facebooku nebo Youtube. Video, které je natočené na výšku a tak je omezené na úzký pruh obrazu se silnými černými pruhy po bocích. A nebo i správně natočené video, na kterém se obraz neustále překlápí, jako kdyby kameraman stál na kymácejícím se parníku.

Přitom to lze vyřešit velmi snadno. Jděte do svého obchodu s aplikacemi, buď pro iPhone nebo Android a stáhněte si aplikaci Horizon. Pro Apple výrobky není zdarma, stojí asi 50 korun, ale umí toho víc než její varianta pro Android. Ta je v základní verzi zdarma, ale pro plné použití je potřeba zakoupit plnou verzi za přibližně 20 korun. A věřte, za ty peníze to stojí!

Princip aplikace je velmi jednoduchý. Natáčíte přes ní video (u iPhonu můžete i fotit) a je úplně jedno, jak telefon držíte. Obraz bude vždy vodorovný a natáčený správně na šířku. Prostě můžete s telefonem točit jak chcete, držet ho na výšku, šikmo, postupně ho přetáčet, ale nahrávka bude stále vodorovná a natočená na šířku.

Funguje to skvěle. Samozřejmě pokud budete s telefonem točit jak na kolotoči, žádný zázrak z toho nevypadne. Ale při rozumném použití se vůbec nemusíte soustředit na to, jestli se vám podařilo obraz srovnat s horizontem a jestli vám ruka neucukla. Aplikace nabízí rychlejší a pomalejší přetáčení obrazu, doporučená a základní je druhá varianta, která produkuje plynulejší obraz.

K nastavování toho moc není, aplikace Horizon je jednoduchá jako facka. V principu si nastavujete jen variantu natáčení obrazu. Na výběr je flexibilní obraz, který se přizpůsobuje šířce displeje a vždy natáčí nejširší možný záběr. Druhá varianta naopak volí velikost záběru podle nejmenší dostupné úhlopříčky a třetí možnost jen zafixuje obraz pro nejužší a nejširší možný záběr. To znamená, že je ose obraz přepíná jen pro variantu na šířku a na výšku a nikoliv pro libovolné natáčení mobilem jako v prvních dvou případech.

Dále si v menu můžete nastavit kvalitu záznamu a přímo aktivovat světlo. Horizon je velmi jednoduchá aplikace, ale nesmírně efektivní. Omezení bezplatné verze pro Android je v délce záznamu, můžete nahrávat jen půlminutová videa a ve videu je navíc logo aplikace. Ale v rohu, což tolik neruší. Zaplacení plné verze doporučujeme, za 20 korun to rozhodně stojí.

Verze pro Apple přístroje je dražší, ale umí toho víc. Umí i fotografovat, což je velmi praktické, umí nahrávat videa ve vysokém rozlišení 2K, můžete si nastavit rychlost snímání a záběr nechat takzvaně zamrznout. Princip použití je pak úplně stejný. Opět doporučuje zakoupit, výkon zdaleka převyšuje cenu aplikace.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru