Postavte svůj mobil na nohy

V minulém díle série o mobilním fotopříslušenství jsme se věnovali čočkám a objektivům. Nyní přichází na řadu věc stejně nebo možná ještě více důležitá. Veškerá vaše optika bude totiž k ničemu, pokud se vám třese ruka. Ano, dnes se zaměříme na stativy a jim podobná zařízení.

gorillapod_2U stativu musíme nejdříve vyřešit jednu zásadní věc – zatímco všechny běžné fotoaparáty mají standardizovaný závit, který je kompatibilní se všemi stativy, u mobilů nic takového neexistuje. Proto musí být uchycení mobilu vyřešeno jinak.

S originálním způsobem přišly stativy Gorillapod. Dvě kolébky spojené pružnými, ale přitom stále pevnými lanky. Jednoduché a efektivní. Tyto stativy však prosluly kvůli jiné věci, a tou jsou přizpůsobivé nohy. Zatímco většinu stativů „pouze“ postavíte na plochu, Gorillapody můžete připevnit i na svislé předměty, nebo přizpůsobivýma nohama „obejmout“ vodorovnou větev. Zkrátka je využijete všude tam, kde běžné stojany nemají šanci.

Pokračujeme o něco pokročilejším zařízením. Pokud s mobilem natáčíte také video, je vaším největším nepřítelem trhaný pohyb. Toho se vyvarujete jednoduchým trikem – přiděláte kolečka. Buď jako samostatné příslušenství ke stativu, nebo si objednáte kompletní zařízení a pak už jen experimentujete.


Podobným přístrojem je Mobislyder, jeho využití je však přeci jen trochu jiné. Neposunuje se totiž celý „stativ“ ale pouze jeho část s fotoaparátem po pevně dané liště. Tu však můžete různě naklánět a tím docílíte mnohem zajímavějších záběrů. Lišta je dlouhá cca 35 cm a uchycení je kompatibilní s většinou dostupných chytrých telefonů.

mobislider

drzak_na_kolo

Posledním dnešním tipem je jednoduchá vychytávka, která uspěla na kickstarteru. Jedná se uchycení mobilu na tyč. Cože, říkáte si? K čemu je to dobré? Stačí si uvědomit, že tyč jsou také řídítka vašeho motocyklu nebo kola. Díky tomuto adaptéru (opět je kompatibilní s drtivou většinou telefonů) zachytíte vaše divoké sjezdy i krásu okolní přírody. A možná nejúžasnější věc – jeho hliníkovou pojistku můžete využít jako otvírák, až se budete chtít po jízdě něčím zchladit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Bude Vás zajímat

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nový kanál o letectví v O2 TV
Nahoru