Už jste viděli nejhezčí mobil od Microsoftu? Lumia 650 je krásná

Systém Windows na smartphonech je v Česku populární. Přístroje ale po Nokii produkuje téměř výhradně mateřský Microsoft. Jak ty starší od Nokie tak ty novější od Microsoftu nesou jméno Lumia. Ta nejnovější je pak i jednou z nejhezčích, ne-li tou úplně nejhezčí Lumií.

Design Lumií dlouhou dobu vycházel z jednoho stylu. Ne, ošklivé přístroje to rozhodně nebyly a nejsou, ale oproti široké paletě smartphonů s Androidem měli zájemci o mobilní Windows výběr omezený. S novou Lumií 650, která patří do střední třídy, se to ale výrazně mění. Tento přístroj nese nový designový styl, který se Microsoftu rozhodně povedl.

Lumia 650 přichází s nejnovějšími Windows 10, které oproti starším verzím systému přináší hodně vylepšení. Systém je tradičně velmi dobře odladěný, takže nepotřebuje vyloženě nadupaný hardware. Papírově tak „železo“ Lumie 650 nevypadá špičkově, pro pohodlné používání ale bohatě stačí. Součástí systému jsou i mobilní verze oblíbených nástrojů Office pro kancelář, jako je Word, Excel, Outlook a další.

Hlavní přednosti? Jasný a kontrastní displej, který umí zobrazovat čas i když je vypnutý. Displej je totiž typu OLED, který to umožňuje. A to zase tolik přístrojů na trhu neumí. Displej má úhlopříčku pět palců při HD rozlišení. Pro praktické využití se jistě bude velmi hodit uživatelská paměť 16 GB, kterou lze rozšířit s paměťovkou až o 192 GB. Do telefonu tak bez problémů dostanete tisíce hudebních titulů nebo desítky filmů.

Hlavní předností Lumie 650 je její design. Elegantní telefon kombinuje sklo, kov a plast. Ze skla je celá přední strana, kovový rámeček telefon obepíná a plastový je zadní kryt. To je výhodné, protože kryt je sundavací (baterii lze vyměnit) a tak když se kryt ošoupá, můžete si za pár korun pořídit nový. Lumia 650 se vyrábí v bílém a černém provedení, což u každé z variant platí pro přední i zadní stranu telefonu.

Zpracování je příkladné a designéři si vyhráli s každým detailem. Třeba s decentními otvory pro reproduktor a mikrofon na čelní straně, nebo s elegantně zabroušeným kovovým rámečkem. Posuďte sami v jakékoliv prodejně O2, tento telefon se opravdu povedl. Se zárukou nejnižší ceny ho můžete mít za 5 995 korun. V případě objednání z našeho e-shopu pak s doručením domů zdarma.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Objevte nové Samsung Galaxy A55 a A35. Jedině u O2 k nim bez čekání a registrací dostanete chytrý náramek Galaxy Fit3 jen za 1 Kč
Nahoru