O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G. Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra. Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

5G signál bude do konce prosince k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání metra 5G signálem bude pokračovat v roce 2021.

Každý desátý prodaný mobil u O2 podporuje 5G

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit telefon, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. „Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem,“ dodává Dostál.

https://www.youtube.com/watch?v=-KkQdhM5unA

 

Portfolio 5G se nejvíce rozrůstá u zařízení s operačním systémem Android. Za poslední 3 měsíce se počet dostupných modelů zdvojnásobil a jejich prodeje vzrostly o 560 %. Operátor nyní testuje i další modely, které brzy zařadí do nabídky. Nejdostupnějším 5G telefonem z nabídky O2 je v současné době Realme X50 5G. Zájemci jej získají za 160 korun měsíčně bez navýšení ceny. Telefon disponuje 4 zadními fotoaparáty i přední selfie kamerou 16 Mpx. Zaujme i nadupadný Samsung Galaxy A42 128GB za 9 495 Kč. Výhodný poměr ceny a užitných vlastností nabídne i Xiaomi MI 10T 128GB 5G.

 

Velmi žádané jsou také nové modely Apple iPhone řady 12, které všechny od počátku prodeje fungují v 5G síti. Kompletní nabídku telefonů, které podporují 5G v síti O2 najdete zde.

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek 5G v dopravě: Když se auta vzájemně „uvidí“ a kamion zvládne cestu sám
Nahoru