O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G. Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra. Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

5G signál bude do konce prosince k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání metra 5G signálem bude pokračovat v roce 2021.

Každý desátý prodaný mobil u O2 podporuje 5G

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit telefon, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. „Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem,“ dodává Dostál.

 

Portfolio 5G se nejvíce rozrůstá u zařízení s operačním systémem Android. Za poslední 3 měsíce se počet dostupných modelů zdvojnásobil a jejich prodeje vzrostly o 560 %. Operátor nyní testuje i další modely, které brzy zařadí do nabídky. Nejdostupnějším 5G telefonem z nabídky O2 je v současné době Realme X50 5G. Zájemci jej získají za 160 korun měsíčně bez navýšení ceny. Telefon disponuje 4 zadními fotoaparáty i přední selfie kamerou 16 Mpx. Zaujme i nadupadný Samsung Galaxy A42 128GB za 9 495 Kč. Výhodný poměr ceny a užitných vlastností nabídne i Xiaomi MI 10T 128GB 5G.

 

Velmi žádané jsou také nové modely Apple iPhone řady 12, které všechny od počátku prodeje fungují v 5G síti. Kompletní nabídku telefonů, které podporují 5G v síti O2 najdete zde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek 5G v dopravě: Když se auta vzájemně „uvidí“ a kamion zvládne cestu sám
Nahoru