Podminky cookies

Prostřednictvím SMS našim zákazníkům připomínáme 51. výročí okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy

Prostřednictvím SMS našim zákazníkům připomínáme 51. výročí okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy

Prostřednictvím SMS našim zákazníkům připomínáme 51. výročí okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy

V rámci našeho projektu Svoboda není samozřejmost v O2 pokračujeme v připomínce důležitých momentů naší novodobé historie. Právě na 21. srpna připadá už jednapadesáté výročí okupace Československé socialistické republiky (ČSSR) vojsky Varšavské smlouvy. Ať už jste to osudné ráno roku 1968 zažili osobně, nebo vám o něm vyprávěli rodiče, příbuzní či známí, vzpomeňte si s námi.

V noci 21. srpna 1968 vzbudil obyvatele tehdejšího Československa hluk za okny. Mladší ročníky nechápaly, co se děje. Ti, kteří ještě pamatovali druhou světovou válku, tušili. Tanky. Vojáci. Další válka? Ne, „jen“ okupace přejmenovaná vládnoucí garniturou na „přátelskou výpomoc“. Atmosféru tehdejších pohnutých dní našim zákazníkům připomínáme formou SMS. Tak, jak tenkrát postupovala naším územím okupační vojska, budeme rozesílat zprávy obyvatelům jednotlivých měst.

Zavzpomínejte si proto nejen na tu jednu noc, která symbolicky ukončila volnější atmosféru takzvaného pražského jara. Ale i na to, co přišlo po ní. Na roky normalizace, zákazy všeho, co neschválilo politbyro, na postupnou rezignaci většinové společnosti, věznění a vyhazovy ze zaměstnání i škol, na všudypřítomný strach. Tohle všechno jsme už skoro zapomněli. „Je důležité momenty naší nedávné historie neustále připomínat. Čas totiž neúprosně běží a my nesmíme připustit, aby se ze vzpomínek odcházejících pamětníků stala historie, která se bude opakovat,“ podotýká David Daneš, ředitel marketingu a brandu ve společnosti O2.

Díky naší aktivitě Svoboda není samozřejmost, už jste si spolu s námi mohli zavzpomínat například na padesáté výročí sebeupálení studenta historie Jana Palacha, na neustálou cenzuru, kterou zažívali tuzemští novináři, spisovatelé, ale i muzikanti. „V loňském roce jsme se kvůli výročí sametové revoluce věnovali i osudům obyčejných lidí, kteří v listopadu 1989 zaplňovali náměstí a přispěli tak k tomu, že i mi si nyní můžeme užívat osobní svobody, o které se jim ani ve snu nezdálo,“ uvádí Daneš. Nedopusťme, aby se historie opakovala. Protože #SvobodaNeniSamozrejmost.

 

Související článek O2 v rámci Mezinárodního dne svobody tisku připomíná příběhy novinářů, kteří v době totality nemohli svobodně psát
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru