Startuje fotbalová FORTUNA:LIGA. Jen na O2 TV uvidíte poprvé v historii všechny zápasy

O2 TV, která pro nadcházející roky nakoupila nejvíce exkluzivních sportovních přenosů v České republice, zahajuje v pátek revoluční vysílání první fotbalové ligy. Díky novým technologiím, které O2 TV přináší do českého fotbalu, budou moci zákazníci poprvé v historii sledovat v televizi všechny zápasy první ligy.

O2 TV nabídne unikátní multidimenzi, která umožní výběr ze souběžně hraných zápasů, zpětné zhlédnutí až 7 dní, přepínání mezi kamerami i systém Tracab, díky kterému je možné porovnávat v reálném čase aktuální statistiky. To vše až na čtyřech zařízeních – televizi, počítači, telefonu nebo tabletu. Zábavná fotbalová show TIKI-TAKA pokračuje pravidelně v pondělí od 20.00 hodin.

Televize O2 TV nasadí v prvním kole na nejatraktivnější zápasy moderní přenosový vůz, který umožní zapojení videorozhodčího. Půjde o duely: Dukla – Plzeň, Sparta – Opava a Olomouc – Slavia. Jen diváci O2 TV uvidí v dalších letech kromě kompletní FORTUNA:LIGY také všechny zápasy hokejové extraligy a kompletní Ligu mistrů UEFA.


Digitální televize O2 TV nabízí nyní svým zákazníkům rekordní množství sportovního obsahu. Kromě kompletní Ligy mistrů, kde nechybí ani 4. předkolo, vyřazovací fáze, samotné finále a Superpohár UEFA, se pouze divák O2 TV může těšit na stovky přenosů z české nejvyšší fotbalové soutěže.

Jak bude vysílací formát FORTUNA:LIGA vypadat? Stanice O2 TV Sport přinese exkluzivně tři nejlepší zápasy z každého kola v nejvyšší kvalitě. U těchto duelů nebudou chybět zápasová studia, výběr z více pohledů kamer nebo systém Tracab, který živě sleduje statistiky o týmech či hráčích. Divák tak má jistotu, že nejatraktivnější utkání jako jsou derby pražských „S“, duely z finálové nadstavby či střetnutí Plzně proti Slavii a Spartě uvidí výhradně na O2 TV Sport.

Tisková konference O2 TV Sport v pražském hotelu Hilton, 18. 6. 2018

Další čtyři utkání poběží v O2 TV v multidimenzi v tzv. HD streaming kvalitě. „Tato utkání budou v HD rozlišení, ale jsou přenášená menším počtem kamer,“ vysvětluje Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport. „Je to historický moment, kdy umožníme fanouškům všech klubů v první lize, aby živě sledovali výkony svých oblíbenců. Samozřejmě se to týká i nadstavbové části, kde se odehrají skupiny o titul, o postup do Evropské ligy a o udržení,“ doplnil Marek Kindernay. Jeden zápas (čtvrtá volba) z každého kola FORTUNA:LIGY pak odvysílá kanál ČT sport, který zákazníci O2 TV najdou ve všech tarifech.

Tradičně v pondělí od 20.00 hodin pokračuje na O2 TV Sport zábavná show TIKI-TAKA, kde moderátor Petr Svěcený každý týden společně se svými hosty glosuje aktuální dění z fotbalových trávníků. Fanoušci se opět dočkají řady zajímavých hostů z fotbalového i kulturního života.

Před startem nové sezony se dočkala posily i fotbalová redakce O2 TV, kterou doplní moderátor a komentátor Michal Hrdlička. Ten má za sebou působení na TV Nova nebo DIGI TV. V O2 TV se bude věnovat především české fotbalové lize a Lize mistrů. Od září se navíc diváci O2 TV Sport dočkají i jeho sportovní talkshow Česká ulička Michala Hrdličky.

Zápasová studia v 1. kole FORTUNA:LIGY na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal

Sportovní přenosy v O2 TV mohou sledovat všichni zákazníci nejen ve svých domácnostech, kde stačí mít internetové připojení od libovolného poskytovatele, ale také ve více než 1 200 restauracích po celé České republice. Další stále populárnější možností je O2 TV Sport s přístupem Na den, kde přenosy běží v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu. Obsah O2 TV Sport Na den je nyní navíc dostupný i v HbbTV aplikaci TV Prima.

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek Celou českou fotbalovou ligu uvidíte od podzimu na O2 TV. Máme práva na všechny zápasy do roku 2022
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru