Celou českou fotbalovou ligu uvidíte od podzimu na O2 TV. Máme práva na všechny zápasy do roku 2022

Pro sportovní fanoušky máme skvělou zprávu. Díky významné dohodě o vysílacích právech na nejvyšší tuzemskou fotbalovou soutěž se společností Pragosport toho zákazníkům nabídneme ještě více. Od nadcházející sezony najdou diváci vůbec poprvé v historii všechny zápasy zmiňované ligy v O2 TV, a to až do roku 2022.

Od příští sezóny tak stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídnou divákům v každém kole Fortuna ligy ty nejatraktivnější zápasy. Celkem se můžete těšit minimálně na 105 přímých přenosů za sezonu, chybět nebudou ani duely z nově hrané nadstavbové části. Oproti uplynulým třem sezonám, kdy O2 TV Sport vysílala první a čtvrtou volbu, se jedná o skoro dvojnásobný nárůst obsahu z českého fotbalu.

Šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová připomíná, že z mnoha hledisek byl uplynulý půl rok pro O2 TV zlomový. Podařilo se nám získat výhradní práva na Ligu mistrů, značný podíl budeme mít na vysílání hokejové extraligy a poslední třešničkou na dortu jsou kompletní práva na první českou fotbalovou ligu. „Potvrzujeme tím tak náš záměr, že chceme exkluzivně vysílat ten nejatraktivnější a nejsledovanější obsah. Navíc divákům dáváme jistotu, že o ty nejoblíbenější soutěže v O2 TV nepřijdou,“ vysvětluje Lenerová s tím, že práva na fotbalovou Ligu mistrů máme do roku 2021, hokejovou extraligu do roku 2023, basketbalovou Euroligu do roku 2021 a nová smlouva na fotbalovou ligu je až do sezony 2021/2022.

Díky multidimenzi nepřijdete o žádný zápas

Prostřednictvím moderních technologií bude navíc O2 TV českým fanouškům i nadále přinášet výhody takzvané multidimenze, která fanouškům umožňuje sledovat několik sportovních přenosů současně, přepínat mezi různými kamerami, cokoli si zastavit, přetočit nebo nahrát. To vše navíc na čtyřech různých zařízeních – tedy na počítači, v telefonu nebo tabletu. Samozřejmostí je i funkce zpětného zhlédnutí až 7 dní po odvysílání, kdy divákům neuteče žádná gólová šance, zajímavé střetnutí nebo sporný moment. „Díky multidimenzi, která jim umožní sledování zápasů až na čtyřech zařízeních, nepřijdou nyní o žádný zápas, kteréhokoliv klubu. Z každého kola bude O2 TV vyrábět čtyři televizní utkání v nejlepší vysílací kvalitě a další čtyři utkání v takzvané streaming kvalitě, která rovněž odvysíláme v O2 TV v rámci multidimenze,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Těšit se můžete i na aktuální statistiky o týmech i hráčích

Unikátní multidimenze se dočká ještě jednoho podstatného vylepšení. Od nové sezony Fortuna ligy bude při živém vysílání k dispozici systém Tracab, díky kterému je možné nabízet v reálném čase aktuální statistiky o týmech či hráčích. „V rámci jedné z obrazovek multidimenze umožníme během přenosů sledování jedinečných parametrů, jako je například aktuální, průměrná či maximální rychlost hráčů nebo uběhnuté vzdálenosti,“ podotýká šéf O2 TV Sport s tím, že technologie Tracab umí i 3D vizualizace herních momentů, a to vše aktuálně. Pro fanouška je to další funkcionalita, kterou mu nabízí pouze O2 TV Sport. „V zahraničí se jedná o velmi úspěšný a populární prvek při přenosech,” dodává Kindernay.

Projekt videorozhodčích pokračuje

Kromě toho se i nadále plánujeme výrazně podílet na projektu videorozhodčích, u kterého jsme od samého začátku. Nejprve to bylo při testovacím offline režimu, následně při jarním online režimu. I v nadcházejících ročnících poskytneme Ligové fotbalové asociaci přenosový vůz, který splňuje všechny podmínky pro práci videorozhodčího.

Větší počet přenosů si vyžádá i personální posílení fotbalové redakce. Po zdravotní dovolené se k české fotbalové lize vrací zkušený komentátor Tomáš Radotínský. Nebude chybět ani reportér David Sobišek.

Sportovní přenosy v O2 TV mohou sledovat všichni zákazníci nejen ve svých domácnostech, kde stačí mít internetové připojení od libovolného poskytovatele, ale také ve více než 1200 restauracích po celé České republice. Další stále populárnější možností je O2 TV Sport s přístupem Na den, kde přenosy běží v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu. Obsah O2 TV Sport Na den je nyní navíc dostupný i v HbbTV aplikaci TV Prima.

 

 

 

 

 

 

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek V O2 TV odvysíláme od příští sezony kompletní hokejovou extraligu, dohoda byla uzavřena až do roku 2023!
Nahoru