To nejlepší z festivalů v Sundance celý víkend na O2 TV

Milujete nezávislé filmy? Nenechte si o víkendu ujít přehlídku výborných snímků, které bodovaly v uplynulých letech na Sundace Film Festival. Tento prestižní festival po více než tři desetiletí upozorňuje na to nejlepší, co se ve světě nezávislého filmu natočilo. Televizní program Sundance Channel , dostupný v nabídce O2 TV XL , pro třetí listopadový víkend vybral řadu oceňovaných a vítězných titulů. V rámci nepřetržitého dvoudenního maratonu se můžete těšit na filmové lahůdky jako GERRY s Mattem Damonem nebo snímek MATAR A UN HOMBRE (Zabít člověka), který získal hlavní cenu poroty v roce 2014.

Kompletní programová nabídka filmů v rámci speciálu 48 hodin festivalu Sundance Film Festival je následující:

HALLEY (Halleyova kometa)

Albertova tělesná stránka je na tom stále hůře a rány už nedokáže maskovat ani make-up, ani početné obvazy. Je načase posunout se dále. Někdy si ale život užívat nejenže nechce, ale ani nemůže. Příběh s prvky gotického hororu představuje uhrančivého hrdinu a nabízí opravdu nečekané metafory i změny děje.

I USED TO BE DARKER

Dívka, která utekla z domova, hledá útočiště u tety a strýce v Baltimoru. Zjišťuje, že jejich manželství se rozpadá a její sestřenice prožívá krizi. Rodina se snaží zapomenout na minulost a hledá něco nového, k čemu by se mohla upnout.

COMPUTER CHESS

Příběh odehrávající se v 80. letech 20. století se zabývá šachovými souboji mezi člověkem a počítačem.

THIS MAY BE THE LAST TIME

Sonda do rodinné historie Harja – filmaře a příslušníka původního indiánského obyvatelstva; vypráví se tu hlavně o zmizení jeho dědečka v roce 1962 a písních na jeho podporu, které zpívali ti, kteří ho hledali.

MEMPHIS

Muzikant od pánaboha se bezcílně protlouká svým Memphisem ve snovém pohroužení pod korunami dubů, v ulicích s rozbitými okny a obklopen aurou naléhavé spirituality. Ve společnosti nádherných žen, legendárních muzikantů, ocelově chladného hazardního hráče, pravověrného kazatele a divoké smečky dětí se tento milý, leč nestálý umělec, nepřestává vyhýbat nahrávacímu studiu, hnán vlastní touhou poznat sama sebe. Jeho cesta ho rychle zavádí od lásky a štěstí na okraj jiné dimenze.

GERRY

Alegorický příběh o dvou spolužácích, kteří se vydají na symbolickou cestu zvláštní krajinou nejmenovaného přírodního parku, aby posléze zjistili, že se ztratili v poušti a zůstali odkázáni jen sami na sebe. V hlavních rolích Matt Damon a Casey Afleck.

THE METEOR

Čtyřicátník Pierre si odpykává 14letý trest. Ve vězení ho každý týden navštěvuje jeho téměř osmdesátiletá matka. Pierrova současná žena, Suzanne, však se po jeho odsouzení posunula v životě dál. Každá postava nám podává otevřenou výpověď o životní etapě, která se kvůli křehkému spojení života „uvnitř“ a „venku“ zdá vytržená z času. Jejich osudy jsou propojeny zločinem, vinou a osaměním, a jako oběti lásky a touhy se všichni snaží vystrčit hlavu nad vodu a nadechnout.

MATAR A UN HOMBRE (Zabít člověka)

Snímek o dělníkovi, který dál odmítá být obětí zločinců a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou.

RICH HILL

Rich Hill je intimní kronikou bouřlivého života třech mladíků, kteří žijí v chudém městečku na americkém středozápadě a o křehkých rodinných poutech, která jim jsou oporou.

RYAN

Film vypráví o životě Ryana Larkina, nadaného kanadského animátora pozdních šedesátých a raných sedmdesátých let minulého století.

MOTHER OF GEORGE (Georgova matka)

Nigerijský pár Adenike a Ayodele žije v Brooklynu a, má problém počít dítě – problém, který je v  rozporu s kulturními očekáváními a který vede Adenike k šokujícímu rozhodnutí, jež má její rodinu zničit nebo zachránit. V hlavní roli Danai Gurira.

LIAR’S DICE (Lhářova kostka)

Film sleduje Kamalu, mladou ženu z vesnice Chitkul  a její holčičku Manyu na cestu mimo rodný kraj při pátrání po jejím nezvěstném manželovi.

THIS IS MARTIN BONNER (To je Martin Bonner)

Dva muži na opačných koncích sociálního spektra začínají nový život ve stejném maloměstě a  navazují nezvyklé přátelství.

SMASH HIS CAMERA

Jacqueline Kennedyová Onassisová ho žalovala a Marlon Brando mu zlomil čelist. Příběh neblaze proslulého hanebného paparazziho Rona Galella otevírá Pandořinu skřínku otázek, od práva na soukromí, svobodu tisku a stále rozšířenější fenomén uctívání celebrit.

HAPPY ACCIDENTS

Půvabný nekonvenční milostný příběh o ženě, která má pocit, že konečně potkala prvního normálního muže.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Internet na velkých akcích je jako oblek šitý na míru 
Nahoru