V rámci O2 Pražské štafety jsme Lince bezpečí věnovali půl milionu korun. Vzpomínalo se i na Emila Zátopka

Už čtvrtý ročník O2 Pražské štafety je za námi. Na tradiční akci, která se uskutečnila ve dnech 25. až 27. června v pražské Stromovce, jsme si v rámci O2 projektu Svoboda není samozřejmost připomněli legendárního běžce Emila Zátopka. I letos se běhalo pro Linku bezpečí, které od Nadace O2 putuje půl milionu korun.

Akce se tentokrát zúčastnilo přes 550 zaměstnanců operátora O2 z celé republiky. Z toho jich přes 340 i aktivně závodilo. Do našeho O2 Cupu se zapojili celé týmy i jednotliví běžci. Mimo jiné se běžely i tři štafety složené ze zaměstnanců O2 TV. Níže najdete pořadí prvních šestí O2 týmů.

I tentokrát se běhalo pro dobrou věc. Nadace O2 věnovala na konto Linky bezpečí 5 tisíc korun za každý tým se dvěma a více fanoušky. Šek ve výši 500 tisíc korun předal ředitel korporátní komunikace O2 Hany Farghali do rukou šéfky Linky bezpečí, která letos slaví 25 let své existence. „Prostřednictvím Linky bezpeční pomáháme i dětem, které čelí například kybernetické šikaně či sextingu. Těmto zásadním nebezpečím současnosti se soustavně věnujeme i v rámci našeho projektu a webového portálu O2 Chytrá škola,“ uvedl Hany Farghali.


Odvážné gesto Emila Zátopka

Letošní ročník se nesl v duchu fenomenálního běžce Emila Zátopka. Jedna z největších českých sportovních osobností svým odvážným gestem umožnila svému kolegovi Stanislavu Jungwirthovi, jehož otec byl politickým vězněm v Jáchymově, odjet v roce 1952 na letní sportovní hry v Helsinkách. Tím, že řekl, že na tyto hry pojede i Jungwirth, nebo nepojede ani on, projevil velkou osobní odvahu.

Emil Zátopek pak v Helsinkách svými třemi vítězstvími dosáhl jedinečného sportovního výsledku, který se dosud žádnému dalšímu atletovi moderních dějin nepodařilo zopakovat. „My v O2 věříme, že svobodu, odvahu a osobní zodpovědnost je třeba si neustále připomínat,“ říká David Daneš, ředitel marketingové komunikace společnosti O2. „Jsme rádi, že v rámci O2 Pražské štafety můžeme předávat tyto důležité hodnoty jako štafetu dalším generacím,“ dodává Daneš. Každý závodník dostal na památku unikátní tričko O2 Pražské štafety s motivem Emila Zátopka, které mu bude tuto událost připomínat. Více o projektu Svoboda není samozřejmost se dozvíte zde.

 

 

 

 

 

Jiří Řezáč Autor článku
Jiří Řezáč
Společně s O2 Guru Ambasadory realizuje všechny O2 eventy a roadshow po celé republice. Nejčastěji na akce táhne za svým autem O2 Guru karavan, se kterým již za ty roky najezdil tisíce kilometrů – a to bez nehod. Jirka je ve firmě již od začátku Eurotelu a zažil zrod všech technologií, produktů a řešení. Baví ho všechny technologické novinky, wearables i chytrá domácnost. Vždyť na O2 Smart Boxu a jeho řešení chytré domácnosti má zařízený celý dům, od zabezpečení až po ovládání topení. Vzhledem k jeho zkušenostem se na něj často ostatní kolegové obrací o radu, a to jak trenéři, tak i třeba call centra. Jirka vždy rád pomůže a poradí, protože šířit dobré jméno O2 Guru a pomáhat ostatním ho prostě baví.
Související článek
Nahoru