Podminky cookies

Soutěž s O2 TV: Zažijte adrenalin na drsné Aljašce

V O2 TV už dnes večer startuje na dobrodružném kanálu Viasat Explorer seriál Pobřežní stráž Aljaška, který vás přenese přímo do akce této elitní jednotky zasahující v extrémních podmínkách aljašského pobřeží. Viasat Explorer najdete v programovém balíčku O2 TV Dokumenty.

Vyhrajte zážitek podle svého gusta

Soutěž o 2 poukázky v hodnotě 3 500 Kč  na zážitek dle vlastního výběru na Allegrii probíhá dnes na našem facebooku, kde stačí odpovědět do komentáře u soutěžního postu na otázku: 

Aljašské pobřeží tvoří čtyři různé moře či oceány. Jedno z níže vyjmenovaných mezi ně nepatří. Které?

a) Tichý oceán
b) Severní ledový oceán
c) Čukotské moře
d) Východosibiřské moře
e) Beringovo moře

V 18:00 vylosujeme dvě správné odpovědi, jejichž autoři si užijí zážitek podle svého výběru. Soutěž končí 12. 2. v 18:00.

[button link=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/02/pravidla_Aljaska.pdf“ size=“small“ target=“_blank“]Kompletní pravidla soutěže[/button]

Pobřežní stráž Aljaška zasahuje na Viasat Explorer

Aljaška je z pohledu rozlohy největším státem USA. Ze severu na jih měří Aljaška 2 240 km a ze západu na východ 3 550 km a její pobřežní čára měřená hrubým odhadem podél pobřeží je více než 10 000 km dlouhá. Pokud započítáme všechny zátoky, ostrovy a poloostrovy, dosáhne délka pobřežní čáry přes 54 tis. km. Spravovat takto rozsáhlé pobřeží a zejména zasahovat na něm při kritických událostech je mnohdy nadlidský úkol. Členové Pobřežní stráže Aljaška, kteří se o pobřeží starají, musí být nejen fyzicky, ale především psychicky zdatní a neustále absolvují tvrdý výcvik.

 

Právě fungování a výcviku této pobřežní stráže jsou věnovány dokumentární série Pobřežní stráž Aljaška, které můžete sledovat na televizním kanálu Viasat Explorer. Nová, v pořadí třetí, řada seriálu nás zavede do základny v Kodiaku, které velí Melissa Riverová, první žena, která se kdy stala velící důstojnicí. Divoké turbulence, na kost mrazivé teploty a závratné výšky jsou jen některé z překážek, kterým pobřežní stráž pod jejím velením musí čelit. Tým vysoce trénovaných plavců a záchranných pilotů závodí s časem a bojuje s nelítostnými větry, hustými lesy či ledovými vodami aby zachránili např. 18 lidí uvězněných na ropné těžební věži nebo lovce uvízlé v horách.

Jaká je služba, jak vypadá náročný trénink, jak se záchranáři stávají součástí aljašské divočiny a místní komunity můžete sledovat každou středu od 12. února do 7. května ve 21.00 hod. na Viasat Explorer!

Nestíháte sledovat své pořady? S O2 TV jste pánem vysílacích časů.

O2 TV je první televize, která se vám přizpůsobí. Už nepřijdete o žádné televizní zážitky. S funkcí zpětné zhlédnutí můžete středeční premiéru pořadu Pobřežní stráž Aljaška sledovat klidně až ve čtvrtek po práci nebo si ji zdarma nahrajete pomocí mobilní aplikace O2 TV.

[button link=“http://www.o2.cz/osobni/digitalni-televize“ size=“small“ target=“_blank“]Objevte svět zcela nové O2 TV[/button]

 

Související článek V ústeckém call centru se o děti našich zaměstnanců starají chůvy
Nahoru