Internet 5G konečně i na doma. Sami si ho zapojíte a můžete hned surfovat!

O2 rozjelo další akci – 5G internet na doma. Přivede stabilní připojení do půl milionu domácností. V čem je 5G lepší než ostatní internety? V rychlosti, stabilitě a jednoduchosti instalace. O2 5G Box stačí jen připojit do zásuvky a být v dosahu 5G nebo 4G sítě. V prodeji je od 3. ledna 2022.

Chování zákazníků na internetu se v uplynulých letech dramaticky změnilo. „Lidé pracují a učí se z domova, sledují videa na streamovacích službách a hrají online hry. Už jim zdaleka nestačí internetové připojení jako před pár lety,“ vysvětluje Martin Čejka z O2 s tím, že s novými trendy přichází i zvyšující se nároky na stabilní a rychlé připojení.

„V mnoha oblastech přitom bohužel není kvalitní přístup k internetu dostupný. Třeba malí lokální poskytovatelé bezdrátového internetu často využívají zastaralé technologie, jejich připojení nezvládá nápor ve špičkách a dochází k jeho zhoršení při nepříznivém počasí,“ dodává Čejka. Podle aktuálního měření DSL.cz přitom průměrné rychlosti u drobných poskytovatelů bezdrátového internetu nepřesahují 27 Mb/s.

Na zvyšující se potřeby domácností naopak O2 reaguje posilováním své fixní i mobilní sítě. Od ledna pak O2 uvádí na český trh první 5G modemO2 5G Box. Nabízet ho plánuje v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem.

O2 5G Box – připojen hned 

Svým majitelům nabídne O2 5G Box atraktivní design a výkonnou Wi-Fi 6, díky které se k novému modemu může připojit až 30 zařízení. Zprovoznění O2 5G Boxu je přitom velice snadné a zvládne ho opravdu každý. Stačí vyndat modem z krabice, zapojit do zásuvky a můžete hned začít surfovat. Návštěva technika a vrtání přitom nejsou vůbec zapotřebí. 

Stabilní a rychlý internet i tam, kde to dříve nebylo možné 

Nové zařízení přinese do českých domácností stabilní a rychlý internet vzduchem s rychlostí 50 Mb/s. To je rychlost, která také odpovídá nejoblíbenějšímu tarifu mezi zákazníky O2 a bez problémů uspokojí potřeby běžné domácnosti. „S pokračujícím pokrýváním Česka sítěmi 5G a modernizací a zvyšováním kapacity naší mobilní sítě plánujeme do budoucna také rychlosti navýšit,” říká Čejka. 

Připojení s rychlostí 50 Mb/s vyjde zákazníka na 399 korun měsíčně a pořídit si jej může 500 tisíc domácností, na jejichž adresách není momentálně dostupný rychlejší internet. Do konce roku pak plánuje O2 dostupnost díky pokračující výstavbě 5G navýšit na 900 tisíc domácností.

Prodej nového modemu zahájí operátor v lednu. Zákazníci O2 si jej mohou pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců. Samozřejmostí je i prodloužená záruka 5 let. Zájemci o rychlejší internet si mohou rychlost na své adrese snadno ověřit na webu www.zrychlujeme.cz.

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek 5G síť: Extrémně rychlé připojení je příležitostí i pro firmy a veřejný sektor
Nahoru