V O2 TV můžete sledovat napínavý český špionážní seriál Bez vědomí

V O2 TV můžete sledovat napínavý český špionážní seriál Bez vědomí

V O2 TV můžete sledovat napínavý český špionážní seriál Bez vědomí

Nový seriál Bez vědomí z produkce HBO vypráví příběh Marie a Viktora, kteří se těsně před sametovou revolucí vydávají do tehdejšího Československa. Do Prahy se vracejí po 12 letech z londýnského exilu. Doufají, že slábnoucí sovětské impérium brzy ztratí vliv i v jejich domovině. Jenže místo toho Viktor záhadně zmizí a Marie najednou stojí před největší výzvou svého života. Šestidílnou českou sérii natočil režisér Ivan Zachariáš, pro kterého už je to po seriálu Pustina jeho druhá spolupráce s HBO. Hlavní roli Marie si zahrála Tatiana Pauhofová, se kterou vám přinášíme rozhovor. Napínavý špionážní příběh můžete sledovat na stanici HBO v naší O2 TV.


V listopadu 1989 vám bylo šest let. Jaké vzpomínky ve vás natáčení́ Bez vědomí evokovalo?

Cítila jsem kombinaci klasické nostalgie po dětství nezatíženém politikou a pohledu dnešní mladé ženy na absurditu doby, v níž žili moji rodiče a prarodiče. Neměnila bych s nimi. Ani tehdejší relativní pomalost plynutí času ve srovnání s dneškem nevyváží nesvobodu, nedostatek nebo úplnou absenci možnosti zodpovědného vlastního názoru a seberealizace. Tím intenzivněji jsem vnímala tlak, ve kterém moji rodiče žili.

Co je pro vás na postavě Marie nejzásadnější? Jaký jste k ní našla klíč?

Nejklíčovější je na Marii právě její „normálnost“. Je výjimečná tím, že výjimečná není, její příběh se mohl stát komukoliv z nás. Stanete se loutkou ve hře, jejíž pravidla neznáte. A jak si osvojí pravidla hry někdo, kdo tu hru nikdy neplánoval hrát a hrát ji nechce, přičemž se ji zároveň snaží pochopit a odhalit její zákulisí? Marie to nedělá kvůli nějakým vyšším cílům. Ne proto, že chce být statečná, ale proto, aby zjistila, kde je její manžel a kým vlastně ona sama byla a je.

Špionážní žánr nedává příliš často prostor složitějším ženským postavám. Jak jste si v tomto smyslu Marii „užila“?

Marie v rámci tohoto žánru není hybatelem, nýbrž posledním článkem. Nerozdává karty, ale řeší následky. V tomto směru mě tedy nečekala žádná velká akce, spíš velké vnitřní dobrodružství. Bylo to velmi koncentrované. Skvělá zkušenost.

Zdroj: HBO


Jak velkou roli pro vás hrál fakt, že Marie je profesionální houslistka?

Poměrně zásadní, protože jsem nikdy předtím housle v ruce nedržela. Takže jsem měla co dělat, abych nevypadala jako absolutní diletant. Velká čest koučce Martině Bačové, která mě touhle cestou trpělivě provázela.

Po první řadě Terapie a minisérii Hořící keř s HBO Europe spolupracujete potřetí. Čím je pro vás tahle spolupráce výjimečná?

Scénářem a vědomostmi Ondřeje Gabriela. Zápalem, vnímavostí a pedantismem Ivana Zachariáše. Klidem a perfekcionismem kameramana Jana Velického. Vášní a supervizí Terezy Polachové. Oddaností a profesionalitou všech, kdo se na tomhle projektu podíleli. Tolik soustředění, odvahy a práce nad běžný rámec se u nás nevidí často. Mohla jsem zažít to, díky čemu má naše práce smysl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Dan O2 Autor článku
Dan O2
Související článek O2 TV vstupuje do světa chytrých televizí. Majitelé Samsung Smart TV si pustí O2 TV i bez set-top boxu
Nahoru