Potvrzeno. Česká jednička MMA Jiří „Denisa“ Procházka se utká o titulový pás RIZINU!

Japonská organizace RIZIN FF vyslyšela Jirkovo přání, které už více než půl roku sděluje do médií, utkat se o titulový pás této organizace. Ten zatím organizace RIZIN FF ve váze 93 kilogramů nikdy nevydala. Chystaný zápas je proto obrovskou událostí nejen pro Českou republiku a USA, ale hlavně pro samotné Japonsko.

Odveta pro „Denisu“

Procházka před třemi lety, v novoroční pyramidě organizace RIZIN FF, podlehl po nádherném výkonu ve finále pyramidy právě Lawalovi, kde nastupoval do svého třetího zápasu večera již značně vyčerpaný. Nyní bude do ringu vstupovat svěží a připravený jako nikdy předtím.

Vítězství pásu v RIZINU, ve váze, kterou bojuji, je pro mě dlouhodobým snem, kvůli kterému se stále držím v Japonsku. Udělám pro to vše a věřím, že předvedu nejlepší výkon a vybojuji pás. Děkuji, že jdete se mnou a sledujte mou cestu,“ vzkazuje Jiří „Denisa“ Procházka.

Od Lawalovy porážky si připsal v RIZINU už sedm výher. Zápasy českého bojovníka s přezdívkou „Denisa“ se staly podle statistik sledovanosti jedny z nejoblíbenějších v japonské organizaci a televizi. Podle statistik patří Jiří mezi 30 nejlepších zápasníků světa ve váze light-heavyweight.

V Japonsku je bojové umění velice respektováno. Je chápáno jako cesta lidského těla, ducha a mysli, která když se spojí, je neporazitelná. Fanoušci mohou Jirkovu cestu a přípravu sledovat na jeho sociálních sítích – Facebooku a Instagramu. „Čeští diváci a milovníci MMA se mají opravdu na co těšit,“ vzkazuje tým Jirky Procházky.

Jiří „Denisa“ Procházka

Šestadvacetiletý Jiří „Denisa“ Procházka, přezdívaný český samuraj, původně začínal s thajským boxem, pochází z Brna. Nyní je zápasníkem MMA, neboli smíšených bojových umění, a je v tomto sportu největší českou nadějí a v současnosti nejlepší český zápasník polotěžké váhy. Mezi jeho výrazné úspěchy, a vůbec největší úspěch v historii českého MMA, patří obsazení druhé příčky na turnaji RIZIN FIGHTING WORLD GRAND PRIX v Japonsku koncem roku 2015, za kterým stojí lidé ze slavné japonské PRIDE FC. Má zástupy fanoušků nejen v Česku, ale i po celém světě. Trénuje na domácí půdě v JETSAAM GYMU BRNO, pod vedením trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka. Příprava bude probíhat také ve švédském All Stars Gym Stockholm, kde trénuje jako hlavní sparing partner známého zápasníka UFC Alexandera Gustafssona.

Procházka je držitelem titulového pásu do váhy 93 kg v České organizaci GCF, který získal před šesti lety. Procházka nebyl na české půdě poražen. Jeho bilance v MMA je 23 výher, 3 prohry, 1 remíza.

Muhammed „King Mo“' Lawal

Americkému zápasníkovi smíšených bojových umění – známému taky jako „King Mo“ – je 38 let. Je to bývalý šampion Strikeforce light heavy weight a Rizin Heavyweight Grand Prix, má tedy za sebou dvě světová vítězství a bude kvalitním soupeřem pro Jiřího. Jeho bilance v MMA je 21 výher, 8 proher, 0 remíz.

Foto: Barbora Reichová

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru