Podminky cookies

Zaměstnanci O2 absolvovali školení první pomoci

Zaměstnanci O2 absolvovali školení první pomoci

Zaměstnanci O2 absolvovali školení první pomoci

Minulý týden se třicet zaměstnanců O2 z pražské centrály i z regionů zúčastnilo v našem tréninkovém centru školení první pomoci a obsluhy automatického defibrilátoru vedeného profesionálním zdravotnickým záchranářem Petrem Tomášem. Že nevíte, co si pod pojmem defibrilátor představit? Hned vám všechno vysvětlíme.

Už v létě jsme vás informovali o rozšíření aplikace O2 SOS, která automaticky oslovuje proškolené dobrovolníky v okolí pacienta se srdeční zástavou a pomáhá mu zajistit první pomoc dříve, než je k němu schopna dojet nejbližší sanitka nebo doletět vrtulník. Průměrná doba dojezdu sanitky je totiž v tuzemsku devět minut. A to je v případě zástavy oběhu pro zachování plnohodnotného života pacienta často pozdě. Proto hraje důležitou roli první pomoc od lidí v okolí postiženého.

Užitečnou pomůckou je v tomto případě již zmiňovaný automatický defibrilátor. Při jeho použití se totiž u pacienta zvyšuje šance na přežití o padesát až sedmdesát procent. Právě proto jsme se v rámci projektu O2 SOS rozhodli jeden pořídit na recepci naší centrály na pražské Brumlovce. O jeho umístění informujeme i pražskou záchrannou službu, která ho zaeviduje do své databáze, díky čemuž o ní budou vědět volající na tísňovou linku, nacházející se v okolí naší budovy.

Zdravotníci v České republice vyjeli v loňském roce zhruba k devíti tisícům případů srdeční zástavy. Díky fungujícímu systému počet zachráněných pacientů stále roste. Proto záchranář Petr Tomáš školení zakončil slovy: „Nebudu vám přát, abyste se do situace, kdy budete muset poskytnout první pomoc, nikdy nedostali. Naopak vám přeju, abyste měli možnost někomu odborně pomoct a zažít ten pocit, když dáte člověku šanci přežít.“

 

 

 

Dan O2 Článek napsal(a) Dan O2 6.11.2018
Související článek Na vlastní náklady rozšiřujeme do dalších krajů aplikaci O2 SOS, která pomáhá zachraňovat lidské životy
Nahoru