O2 TV vstupuje do Tipsport extraligy: Hokejovou show ozdobí technologické novinky i zkušený tým komentátorů a expertů

Kompletní nejvyšší domácí hokejovou soutěž může sledovat úplně každý také prostřednictvím populární služby O2 TV Sport Pack, která za 199 Kč na 30 dní zpřístupní stanice O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis a ČT sport.

Jedinečné zážitky s multidimenzí

Prvním utkáním na O2 TV Sport bude páteční souboj mezi pražskou Spartou a Mountfieldem HK. Předzápasové studio startuje již v 18.15 hodin. Moderní technologie O2 TV přinesou ze sledování hokeje zcela nové zážitky. Fanoušci extraligy se dočkají všech výhod jedinečné multidimenze, v rámci které získají na výběr různé pohledy kamer, například atraktivní záběry z trestných lavic či kamer za brankou.

V průběhu října přidá O2 TV i unikátní záběry z helmy rozhodčích. Diváci díky mikroportům pak uslyší i komunikaci sudích. Speciální kamery na přilbách se budou testovat v nadcházejících týdnech.

„Chceme divákům nabídnout co možná nejsilnější zážitek. Díky multidimenzi si každý vybere z několika různých pohledů, může si vysílání přetočit, zastavit, a to vše až na čtyřech různých zařízeních. Přenosy plánujeme dělat na čtrnáct kamer, sedm z nich hlavních a čtyři robotické. Tolik kamer ještě nikdy v české extralize nebylo. Novinkou pak budou kamery na trestné lavici a postupně i na helmách rozhodčích,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Také čtěte: Pět změn, které nás (ne)čekají hned v úvodu nové sezóny Tipsport extraligy

Zkušená redakce i nový hokejový magazín

Stanice O2 TV Sport se při výrobě hokejových utkání zaměří především na dění přímo na stadionech. Každý duel doplní zápasové studio, moderátor s expertem, reportér a dva komentátoři. Hokejová redakce nabídne zkušené komentátory i nové tváře. Přímými přenosy budou provázet: Jan Homolka, Tomáš Zetek, Libor Basík a Jan Velart. Reportérské duo pak utvoří Tereza Kubíčková a Richard Tesař.

Mezi hokejové experty se zařadí Roman Málek, bývalý brankář a mistr extraligy s pražskou Slavií, Petr Ton, trojnásobný nejlepší střelec extraligy a dvojnásobný mistr se Spartou, a Jakub Koreis, který má za sebou přes 800 utkání v profesionálních soutěžích. Čtveřici odborníků uzavírá Jiří Tlustý, který odehrál v severoamerické NHL úctyhodných 446 zápasů, a oblékal dresy například Toronta Maple Leafs, Caroliny Hurricanes nebo New Jersey Devils.

„Redakci pečlivě skládal Honza Homolka, který vsadil především na týmové pojetí. Kluci mají za sebou tisíce odkomentovaných přenosů, prošli Eurosportem, Nova Sportem, působili na Sport TV. Jsou to osvědčení sporťáci, kteří vždy odvedou práci stoprocentně. Velkou radost mám i z expertů. Mají obrovskou chuť do práce, chtějí zužitkovat bohaté zkušenosti, které během kariéry získali,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Další novinkou na české televizní scéně bude hokejový magazín ICE TIME. Pravidelně každé pondělí od 21.05 hodin se mohou fanoušci na stanici O2 TV Sport těšit na netradiční rubriky, zajímavé rozhovory a reportáže ze života hvězd Tipsport extraligy. Chybět nebudou ani záběry ze soukromí hráčů, hudební ukázky z kabin jednotlivých mužstev nebo monitorování aktivity klubů a hokejistů na sociálních sítích.

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru