Tři extraligové otázky: HC Verva Litvínov

Není čas na generační výměnu?

Ono se to hezky říká, leč hůře provádí. Loni byl nejproduktivnějším plejerem veterán Viktor Hübl. Před startem extraligové sezony ale sfoukl z dortu čtyřicet svíček. Srdcař Trávníček má už 38 let a další produktivní šikula Lukeš 35. Je na čase, aby se taktovky chopili mladší. Kromě Lukeše a Hübla se přes dvacet kanadských bodů v základní části minulé sezony vyhoupli těsně jen Gerhát, Hanzl a bek Kubát. V Litvínově si hodně slibují od návratu Jakuba Petružálka.

Přetrhne se Janus?

Slovenský brankář patřil mezi obrovské talenty, chytat bezpochyby umí. Janus kdysi patřil mezi naděje Tampy Bay a před šesti lety byl bezpochyby jedním z nejlepších v KHL. I vinou zranění se od té doby nepřiblížil svému maximu. Do Litvínova přešel po zběsilém angažmá ve Spartě s úkolem nahradit fantoma Francouze. Odchytal velmi dobré dva roky v Litvínově a nebýt jeho výkonů v baráži, dost možná by nástupci Ivana Hlinky nyní kroutili zápasy v Chance lize. V předchozím ročníku odchytal jen deset zápasů v Liberci a teď se vrací na místo činu. Na gólmany bude v Litvínově velký tlak, obranné řady prořídly a Verva nemá na beku takovou kvalitu.

Také čtěte: Tři extraligové otázky: HC Energie Karlovy Vary

Ušetří klub nervy fanouškům?

Jak už bylo zmíněno, Litvínov od titulu musel skousnout dvakrát barážové martyrium. A i ve fotbalovém Hamburku vědí, že žádný strom neroste do nebe. Navíc všichni si budeme pamatovat závěrečný jarní duel proti Rytířům, kteří se převtělili v turisty. Litvínov by si měl začít kupovat odpustky u fanoušků. Na víc než na strohý postup do předkola by však současný kádr „Chemiků“ mít neměl. Černožluté čeká další vyčerpávající a náročná sezóna.

Tři osobnosti


Jakub Petružálek

Zlaté číslo 88 hlásí comeback! Navíc to vypadá na delší manželství a dost možná na pakt do konce kariéry. K titulu v play off přispěl před třemi lety osmi góly. Je symbolem lepších časů a nadějí i pro fanoušky.

Viktor Hübl

Stabilita, klidná síla, šikovnost. Už čtyřicetiletý harcovník pravidelně jde nad 30 bodů. Od roku 2004 vždy dosáhl na tohle číslo. I loni byl jasný lídr, v zoufalé litvínovské sezoně nastřádal 39 bodů a držel „Titanic“ nad hladinou.

Karel Kubát

Možná měl na víc, ale doma je v Litvínově. Každoročně pravidelně boduje, je klíčovým obráncem a zažil v dresu mistra z roku 2015 všechno dobré i špatné. V nevýrazných zadních řadách týmu nového kouče Milana Razýma jasná jednička.

Tipsport extraligu sledujte od 14. září na O2 TV Sport!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru