Možná až moc chytrá sluchátka Vinci

Můžeme je nazvat hitem komunitního financování a vlastně i hitem internetu. Chytrá sluchátka Vinci mají být novým fenoménem chytrých zařízení, respektive internetu věcí. Po chytrých brýlích, chytrých náramcích, hodinkách a mnoha dalších věcech.

Sluchátka Vinci nejsou žádný koncept, firma Inspero, která za jejich vývojem stojí, už má dávno vyrobené prototypy a prodej zahájí ještě do letošních Vánoc. Přesto šla s kůží na trh a nabídla sluchátka na portálu komunitního financování Kickstarter. A je to velký úspěch. Chtěla podpořit 50 000 dolary a už vybrala desetinásobek. A to kampaň ještě neskončila.

První, čeho si každý na sluchátkách všimne, je mohutná konstrukce. Jsou nepřehlédnutelná. Navíc na jednom sluchátku je rozměrný displej. Přes něj se gesty sluchátka ovládají a když nejsou na hlavě, tak displej funguje i jako rozhraní pro jejich ovládání. Vypadají zvláštně, ale to zjevně hodně lidem vůbec nevadí. Ostatně mohutná sluchátka jsou dnes v módě, tak proč ne. Design sluchátek už získal několik cen a měl by být velmi pohodlný pro nošení.

Vinci ale nejsou obyčejná sluchátka. V podstatě je to i hudební přehrávač s integrovanou pamětí 32 GB, což stačí na tisíce uložených písniček. Ale to stále není vše. Sluchátka mají i wi-fi, bluetooth pro spojení s mobilem a dokonce vlastní slot pro SIM. V tomto případě ale podporují jen přenosy 3G.

Pokračujeme dál. Sluchátka fungují i jako sportovní tracker, který navíc měří i srdeční tep. Všechny potřebné údaje pak dokáže posílat do smartphonu. Mají i hlasové ovládání a dvě poslední funkce: bezdrátové nabíjení a aktivní potlačování okolního hluku už umí jen vyšší verze sluchátek.

Vinci se totiž budou prodávat ve dvou verzích. Základní a uvedené vylepšené s dvojicí funkcí navíc. Především to potlačování hluku je docela důležité a jistě hodně zájemců posune k dražšímu modelu. Ten bude v obchodech stát 300 dolarů, základní verze je o třetinu levnější. V přepočtu tak sluchátka vyjdou na 5 a 7,5 tisíce korun a k tomu je nutné připočíst DPH. To rozhodně není málo, ale v akci na Kickstarteru mohou zákazníci ušetřit docela hodně. Nejvýhodnější nabídky jsou už pryč, ale stále lze objednat sluchátka se zhruba třetinovou slevou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek 6 zaručených tipů, jak se zbavit věčných uzlů na sluchátkách
Nahoru