Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=4134 AND vote > 0 AND vote <= 5

6 zaručených tipů, jak se zbavit věčných uzlů na sluchátkách

Uzly na sluchátkách. Jedno z největších zel života hudebního závisláka, o tom není pochyb. Znáte to, odpojíte sluchátka od smartphonu, dáte je do kapsy a za 5 minut je vytáhnete v tak zašmodrchaném chuchvalci, že kdybyste chtěli, takový byste sami nikdy nesvedli.

Řekli jsme si, že to takhle nemůžeme nechat, a tak se náš výzkumný tým dal do práce a odhalil, jak k téhle sluchátkové kapesní záhadě dochází. Budete se divit.

 

[divider] JAK SE ZBAVIT UZLŮ [/divider]

Konec legrace. Máme pro vás pár zaručených nápadů, se kterými nad sluchátky jednou provždy vyzrajete.

1) Dejte si dvojku vína a bude po problému

Jediné co budete potřebovat, je korkový špunt a nějaká ta fidlátka. Trošku zkrátit, přidat křížové zářezy pro uchycení kabelu a vyvrtat díru pro zastrčení 3,5 mm jack konektoru. Kreativnějším duším nemusíme připomínat, že na korek se dobře kreslí, takže se můžete blýsknout svým vlastním a originálním korkáčem.

1

 

mozaika
Zdroj: timwikander

2) Co už je zamotané, se nikdy nezamotá

Teď trochu přitvrdíme. Pro tenhle trik budete potřebovat fén na vlasy a tužku. Namotejte kabel od sluchátek na tužku a tak na 10 minut mu pořádně zatopte horkým vzduchem z fénu a nechte zase vychladnout. Jako s natáčkami. Kabel pak bude zakroucený jako drát od utrženého telefonního sluchátka. Uzlům bude konec, protože kabel se složí a nebude se motat.

PS: Jen to moc nepřežeňte, ať neporušíte izolaci.

[slider crop=“yes“ slide1=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/wide.jpg“ slide2=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/sluch.jpg“ slide3=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/wide2.jpg“][/slider]

3) Upleťte jim svetr

Je libo barvičky? Další lifehack, který rozmluví vašim sluchátkům šmodrchání, je zároveň pěkná stylovka. Stačí vzít pár bavlnek a omotat jimi kabel. Můžete navíc střídat, která barva je zrovna nahoře a udělat si tak pruhovaný nebo jinak vzorovaný model. Troufnete si?

[slider crop=“yes“ slide1=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/omotavacka.jpg“ slide2=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/omot-start.jpg“][/slider]

 

4) Nedejte jim šanci

Na tenhle vrcholový tríček toho moc nepotřebujete – stačí dobře umět ukázat paroháče. No vážně. Sluchátka přitlačíte prostředníčkem ke dlani a kolem parohů z ukazováčku a prsteníčku omotáte kabel. Pak už jen omotáte smyčku a je to.

Sledujte.

5) Skřípněte je mezi kolíky

Tohle už je vyšší výtvarnická. Budete potřebovat: kolíček na prádlo dřevěný – 2ks, lepidlo na dřevo nebo tavnou pistoli, barevné fixy (volitelně). Postup je následující – dávejte dobrý pozor. Kolíčky položíme na sebe stranami tak, aby byly obráceně. Ručičky k nožičkám a naopak. Slepíme, ozdobíme a můžeme motat a skřípat a motat…

kolickyfin

6) Kočičky. Kočičky z 3D tiskárny.

No a co přidat na závěr, než koťátka. A že jsme to blog pro geeky, budou to 3D printed kočičáci nebo štěňátka, kterým narvete sluchátka do očí a smotaný kabel vložíte do jejich barevného bříška. No není to roztomilé? Na Kickstartu tenhle projekt jménem Bud-E uspěl a za nás si zaslouží taky palec nahoru.

[slider crop=“yes“ autoplay=“yes“ slide1=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/kocicky.jpg“ slide2=“http://blog.o2.cz/wp-content/uploads/2014/07/pripniaci.jpg“][/slider]

Pokud vám některý z našich sluchátkových tipů padl do oka, nezapomeňte nás odměnit palcem nahoru a pomoci vymýtit tuhle sluchátkovou záhadu ze světa hudebních žíznivců!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Internet na velkých akcích je jako oblek šitý na míru 
Nahoru