Oscarová novinka ve videotéce

Předávání cen akademie označované jako “udílení Oskarů” se předává  v americkém Los Angeles už od roku 1929. Poslední únorovou neděli proběhne již 87. ročník, kde se rozdají zlaté sošky těm lidem, kteří se zapříčinili o největší kinematografický přínos za rok 2014. Akademikové posuzují jednotlivá díla v devatenácti kategoriích. Vybírají mezi stovkami filmů ty nejlepší, které si zaslouží býti ověnčeny vavříny. My jsme si pro vás takové malé Oskary přípravili také. Mezi tisícovkou filmů obsažených v naší videotéce jsme vybrali ty, které s letošnímy Oscary přímo souvisí.

Už teď se můžete podívat na snímek nominovaný ve všech hlavních kategoriích. Snímek Chlapectví získal už několik prestižních ocenění na festivalech po celém světě, o tom zda-li si zaslouží i to nejvyšší se můžete přesvědčit hned teď i vy. Na zlatou sošku má spadeno hned v šesti kategoriích, jako jsou nejlepší film, nejlepší herečka (Patricia Arquette), nejlepší herec (Ethan Hawke), nejlepší střih, nejlepší scénář a nejlepší režisér (Richard Linklater).

Tím náš výčet nekončí. Na řadě je hodnocení hereckých kategoriích. Připravili jsme pro vás seznam šesti hereček a šesti herců, kteří jsou nominování za hlavní či vedlejší role v letošních snímcích. Můžete se na ně podívat ve více než než dvaceti filmech a následně si udělat vlastní názor a uvidíte, zda-li se shodnete s porotou při letošním rozdávání zlatých sošek. Začněte tedy koukat na filmy, filmový prosinec se blíží.

 

 

Herečky

actress

actresssuport

actor

actorsupport

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Bezpečnostní experti z O2 varují před novou vlnou podvodných SMS zpráv
Nahoru