Nová éra televize: přístroj mohou mít uživatelé v kapse

 

Televize v kontextu

Před více než 60 lety zahájila Československá televize pravidelné vysílání a televizor nahradil funkci rodinného krbu prakticky v každé domácnosti. Dnes už to ale tak docela neplatí! O pozornost lidí usilují i další zařízení. Podle studie Google používá až 77 procent lidí při sledování televize ještě mobil, tablet nebo počítač.

Televizory se však v boji o diváky nevzdávají. Dnešní chytré „bedny“ toho umí čím dál víc, nabízí prostorový zvuk i obraz, možnost připojení k internetu a řadu dalších vychytávek. Obrazovka se zvětšovala Některé mají tak velké obrazovky, že se sledování  skutečně přibližuje zážitku z kina. Ale co když se chceme podívat  třeba na přímý přenos ze sportovního klání nebo další díl oblíbeného seriálu zrovna v době, kdy nejsme doma? Řešení je jednoduché – strčte si televizi do kapsy.

S aplikací O2 TV Go mohou sledovat oblíbené pořady odkudkoliv, třeba ze svého mobilního telefonu. Pokud jim displej mobilu přijde přece jen moc malý, mohou si ji nainstalovat do většího tabletu anebo se dívat prostřednictvím notebooku.

Velká vs Malá

 
Služba O2 TV Go také přináší klid do českých domácností, řeší totiž nekonečné spory o ovladač. Každý člen domácnosti si přijde na své,  zatímco na televizi poběží třeba nějaký film, na počítači může někdo jiný sledovat další díl oblíbeného seriálu.

Kdo má O2 TV, může až do konce září využívat službu O2 TV Go zdarma.

Zlomové okamžiky

klasická televize

přednosti:

  • velká obrazovka
  • zpravidla slušný zvuk

nedostatky:

  • má své pevné místo v bytě
  • do práce (ani jinam) si ji nevezmete
  • zpravidla slouží všem členům domácnosti

televize v mobilu

přednosti:

  • můžete se dívat všude (třeba i na WC)
  • program si vybíráte sami a nikdo vám do jeho volby nemluví
  • ovládá se dotykem

nedostatky:

  • při sledování mizí rychleji baterie
  • velikost obrazovky nemusí být vždy dostačující

Na celou infografiku se můžete podívat zde.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Představujeme vám 7 důvodů, proč si koupit smartphone Google Pixel. Věděli jste, že u O2 k němu dostanete O2 TV HBO a Sport na půl roku zdarma? 
Nahoru