Nejstylovější telefon dneška? Nothing Phone (1) přichází ve velkém stylu

Stylový, neotřelý a jedinečný. Na trh s mobilními telefony vstupuje nová značka – Nothing. A novinku Nothing Phone (1) začne O2 jako jediný operátor v České republice prodávat 22. července. Předobjednávka ale běží už teď!

Po dlouhé době přichází mezi zavedené značky smartphonů nové a neotřelé zařízení od britské společnosti Nothing. Telefon, který svět spatřil teprve 12. července, si mohou zájemci koupit již 22. července u společnosti O2. Ta smartphone exkluzivně jako jediný operátor na českém trhu nabídne. A to i na splátky bez navýšení.

„Nothing Phone (1) rozčeří ustálený trh plný tradičních a známých značek zařízení. Telefon může svým futuristickým vzhledem oslovit především mladší uživatele, kteří jsou otevřenější novinkám,“ říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení, a dodává: „Jsme zvědaví, jak smartphone obstojí v konkurenci ostatních zařízení střední třídy. Jedno je ale jasné, značka Nothing přichází ve velkém stylu.“  

Jedinečný vzhled doprovází i kvalitní „střeva“

Z designového hlediska je smartphone skutečně unikátní. Na první pohled zaujmou především částečně průhledná záda, která odhalují některé vnitřní součástky. Industriální vzhled umocňuje plastové tělo telefonu s hliníkovým rámečkem a zadní LED diody, které ale nejsou jen na okrasu. „Diody slouží jako ukazatel stavu nabíjení baterie a mohou upozornit i na příchozí hovory a zprávy. Uživatel ocení světelné pásky i při fotografování pro přisvětlení scény,“ popisuje Dostál.   

Minimalistický vzhled podtrhují i dva zadní fotoaparáty, přičemž jeden z nich je ultraširoký, oba s rozlišením 50Mpx. Pro tvorbu kvalitních fotek nechybí ani optická stabilizace, u videí je pak samozřejmostí až 4K rozlišení. „Nadstandardní přední kamera s rozlišením 16MPx vykouzlí perfektní selfies, což opět ukazuje zaměření značky na mladší uživatele, kteří kvalitní fotky zkrátka ocení,“ myslí si Dostál.  

Výkonný procesor s podporou 5G sítě, čip Qualcomm Snapdragon 778G+, je srdcem Nothing Phone (1). Smartphone drží krok i s trendem bezdrátového nabíjení a odemykání za pomoci čtečky otisku prstu. Ta je schovaná pod 6,55palcovým displejem s více než miliardou barev. Telefon běží na operačním systému Android 12 s Nothing OS a slibuje pravidelné aktualizace, které zaručí postupné zdokonalování chodu zařízení.

Atraktivní není pouze vzhled telefonu, ale i cenovka. Zákazníci si mohou na e-shopu operátora O2 vybrat ze tří velikostí paměti ( 8+128 GB8+256 GB a 12+256 GB), kdy cena začíná na 11 989 Kč. Už nyní si mohou zájemci smartphone předobjednat, Nothing Phone (1) je dostupný v bílé a černé barvě. 

Udržitelnost hraje pro Nothing klíčovou roli

Společnost Nothing založil v roce 2020 podnikatel Carl Pei, který tak navázal na úspěšnou dráhu své mobilní prvotiny OnePlus. Vedle netradičního názvu a vzhledu produktů je značka jedinečná také v tom, že se snaží minimalizovat svou uhlíkovou stopu.

„Udržitelnost je pro O2 velmi důležitá a jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout cestu, jak snížit svůj dopad na životní prostředí, a přesto mít hi-tech telefon. Toto zařízení je totiž z 50 % vyrobeno z odbouratelného bioplastu a hliníkový rámeček je plně recyklovatelný, což ukazuje cestu, kterou se v budoucnu bude vydávat stále více dodavatelů a my se těšíme, že podobných zařízení bude i v naší nabídce přibývat,“ doplňuje ESG manažer společnosti O2 Milan Ruttner.

Související článek Objevte nové Samsung Galaxy A55 a A35. Jedině u O2 k nim bez čekání a registrací dostanete chytrý náramek Galaxy Fit3 jen za 1 Kč
Nahoru