Podminky cookies
Xiaomi je dravec mezi výrobci mobilů

Xiaomi je dravec mezi výrobci mobilů

Xiaomi je dravec mezi výrobci mobilů

Čínská značka Xiaomi je stále pro mnohé zájemce o smartphone jakousi neznámou. Je to tím, že na náš trh oficiálně vstoupila až nedávno. V celosvětovém měřítku už ale delší dobu patří Xiaomi k největším výrobcům a firma se chce poprat s velikány jakými jsou Samsung, Apple nebo Huawei.

Z méně známé značky je nyní lídr

V Česku dlouho platily smartphony Xiaomi za výhodné modely pro nadšené a technicky zdatné uživatele. Její výkonné a přitom cenově dostupné smartphony mohou uživatelům snadno učarovat, ale většina zákazníků prozatím přistupovala ke značce trochu s opatrností. To už teď není potřeba – značka začala oficiálně působit na českém trhu a díky tomu se dostala i do naší nabídky. Zákazníci se tak mohou spolehnout na to, že telefony Xiaomi mají kvalitní technickou podporu, budou dostávat pravidelné aktualizace systému a samozřejmě je zajištěn veškerý servis.

Xiaomi se tak i v Česku stává rychle rostoucí značkou, která se dere mezi ty největší prodejce smartphonů. V celosvětovém měřítku mu patří po Samsungu, Applu, Huawei a Oppu už pátá příčka a na mnoha trzích je Xiaomi dokonce i jedničkou. Silné je samozřejmě doma v Číně, ale tam má i hodně silné soupeře. Na první místo se ale značka dostala například v Indii. Na světové trhy se vydává značka postupně a ze své domoviny postupuje směrem na západ. Dlouho byly smarpthony Xiaomi k mání jen v Číně a několika okolních trzích. Do Evropy oficiálně vstoupila nedávno a to právě na trzích ve východní Evropě.

Telefony, wereables i zaměření na startupy

Firma má velmi široké portfolio smartphonů, od přístrojů s menšími úhlopříčkami až po stroje s obřími displeji. V nabídce O2 najdete dva smartphony Xiaomi. Prvním je velmi populární model Mi A1. Ten je výjimečný i tím, že má na rozdíl od většiny modelů značky čistý operační systém Android – Mi A1 totiž patří do programu Android One. Dostatek výkonu mu dodávají procesor Qualcomm Snapdragon 625 a 4 GB operační paměti.

Xiaomi Mi A1

Druhou, ještě dostupnější volbou, je model Xiaomi Redmi Note 5A, který má jen o trochu slabší hardware. Díky naší lednové nabídce ho můžete však získat jen za 6 korun, standardní cena je pak 3 995 korun. Zákazníci k němu navíc momentálně v akci získají i fitness náramek Xiaomi Mi Band 2 zdarma. To mimochodem naznačuje, že portfolio značky se neskládá jen ze smartphonů. Ve skutečnosti je Xiaomi obecně výrobcem spotřební elektroniky, krom chytrých telefonů má v portfoliu i nositelnou elektroniku, televizory, čističky vzduchu, prvky chytré domácnosti (routery, zásuvky, senzory, osvětlení), tablety, akční kamery, notebooky, ale třeba také elektrický bicykl a spoustu dalšího. Xiaomi nabízí třeba i dětské tenisky.

Zajímavostí je, že mnohé tyto výrobky nejsou přímo z dílen Xiaomi, firma pod svá křídla často sdružuje různé startupy se zajímavými nápady a jejich produkty pak nabízí prostřednictvím své distribuční sítě. V Česku nabídka zatím tak bohatá není, ale časem se jistě rozroste.

Značka Xioami se tedy snaží proniknout téměř do všech oblastí každodenního života a řadí se k těm, které v tomto ohledu přináší celou řadu inovací. Je dravá a přitom její produkty jsou k dispozici za výhodné ceny. Pro českého zákazníka jsou tedy přístroje Xiaomi velmi lákavé.

Související článek Je to tady. Spustili jsme předobjednávky nového iPhone 11
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru