Podminky cookies

Sony Xperia Z1 a přídavné foťáky míří mezi elitu fotomobilů

Na berlínském veletrhu IFA představila společnost Sony svůj nejnovější top-model Xperia Z1. Společně s ním se světu představily i nové přídavné fotoaparáty QX10 a QX100. Ty udělají špičkový fotomobil z jakéhokoli smartphonu, sama Xperia Z1 chce kvalitou fotek nadchnout.

Sony Xperia Z1 navazuje na model Xperia Z, který byl představen letos v lednu v Las Vegas. Na první pohled s ním má velmi podobnou výbavu, v každém ohledu byl ovšem telefon vylepšen. Tak třeba tělo v designu Omnibalance dostalo kovový rám, který toho vydrží více než plast z předchozího modelu.

Sony_Xperia_Z1_01

Pětipalcový Full HD displej dostal nově technologii Triluminous pro ještě věrnější barevné podání, software telefonu si také lépe poradí s obsahem v nižších rozlišeních a ten tak na displeji vypadá lépe než doposud. Hadware, který smartphone pohání, také posílil. Xperia Z1 tak disponuje jedním z nejvýkonnějších mobilních čipů současnosti: čtyřjádrovým Snapdragonem 800 s taktem jader 2,2 GHz. Samozřejmostí je podpora LTE. Z předchozího provedení si Z1 ponechává konstrukci odolnou vodě.
Krom špičkového výkonu má Xperia Z1 zaujmout především svým fotoaparátem. Ten dostal rozlišení 20,7 megapixelu a novou optiku Sony Lens G. K vysokému rozlišení se tu přidává celá řada chytrých funkcí fotoaparátu, které navíc půjde do budoucna různě vylepšovat. Sony totiž dá vývojářům možnost připravovat různé plug-iny do prostředí foťáku. Ve všech ohledech se tak Sony Xperia Z1 řadí na špičku současné produkce, na druhou stranu telefon také povyrostl, s hmotností 170 gramů a rozměry 144 x 74 x 8,5 mm to není žádný drobeček.

Sony_Xperia_Z1_02

Pokud patříte mezi fotografické nadšence, není navíc Xperia Z1 tím jediným kouskem vybavení, který sebou budete chtít nosit. Společně s telefonem totiž výrobce připravil dvojici přídavných fotoaparátů DSC-QX10 a DSC-QX100. Jde vlastně o objektivy s integrovanými fotografickými čipy. S telefonem se propojí přes wi-fi a smartphone tak slouží jako hledáček i ovládací prvek, focení lze ovládat i ze samotného modulu. Přídavné fotoaparáty fungují s téměř jakýmkoli smartphonem s Androidem nebo iOS, k tělu telefonu je lze připevnit pomocí univerzálního držáku.

QX10 je levnějším řešením s desetinásobným zoomem, 18,2 megapixelovým senzorem Exmor R o velikosti 1/2,3 palce a světelností 3,3 – 5,9. V podstatě jde o systém, který je používán v kompaktních fotoaparátech Sony střední třídy. Typ QX100 pak používá čip i optiku ze špičkového kompaktu RX100, má tedy 3,6 násobný zoom, světelnost od 1,8 především díky optice Zeiss Vario-Sonar T a také stabilizaci obrazu. Rozlišení čipu Exmor R je tentokrát 20,2 megapixelu a jeho velikost rovný jeden palec. Tato optika tak umožní pořizovat opravdu špičkové znímky.

Související článek Je to tady. Spustili jsme předobjednávky nového iPhone 11
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru