Sledování noční oblohy. Jaké appky jsou nejlepší a kam vyrazit?

Sledování noční oblohy. Jaké appky jsou nejlepší a kam vyrazit?

Sledování noční oblohy. Jaké appky jsou nejlepší a kam vyrazit?

Užívat si noční oblohu a hvězdy je romantické, najít takové místo je ale oříškem. Naštěstí existují přesně definované oblasti, kam se za hvězdami vydat. Jste v téhle oblasti nováčci? Chcete partnera svými znalostmi hvězdné oblohy dostat do kolen? Máme pro vás vychytané aplikace, které vám s tím pomohou.

Iniciativou dobrovolníků ve spolupráci s regionálními správními parky vzniklo v České republice již několik oblastí tmavé oblohy:

Aplikace pro sledování noční oblohy

Teď už se ale podívejme na vlastní aplikace. Pokud se vám nechce vydávat peníze za placenou službu, je k mání třeba SkyView Lite. Můžete díky ní identifikovat hvězdy nad vámi, ale i satelity, konstelace. V appce je navíc možnost nastavit upozornění na sledování plánovaných pozorování planet či meteorických rojů. Výhodou je, že SkyView Lite funguje i v offline režimu. Stáhnout si ji mohou uživatelé operačních systémů iOS i Android.

Night Sky

Oblíbená je i Night Sky. Umí vše to, co výše popisovaná aplikace. Kromě toho ale můžete sledovat noční oblohu i prostřednictvím rozšířené reality. Kromě toho v ní najdete i zábavné vědomostní kvízy. Appka je zdarma, připlatíte si jen za prémiovou verzi. Dostupná je pro iOS.

Star Walk 2

Velmi oblíbená je appka Star Walk 2. Její výhodu je, že vás například upozorní na průlet družice chvíli před tím, než nad vámi proletí. Tato vychytaná appka má vedle GPS i gyroskop či kompas. Jednoduše váš telefon natočíte na oblohu a na obrazovce se vám začnou objevovat informace o hvězdách a dalších objektech, na které se díváte. Pro uživatelé iPhonů je ke stažení zde. Vyznavači Androidu ji najdou zde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek Letní soutěž s O2 Knihovnou o čtečky Kindle s vouchery v hodnotě až 3 000 korun. Stačí vyfotit svůj čtenářský koutek
Nahoru