<strong>Budoucnost messagingu v podobě RCS zpráv je tu!</strong>

Budoucnost messagingu v podobě RCS zpráv je tu!

Budoucnost messagingu v podobě RCS zpráv je tu!

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=52855 AND vote > 0 AND vote <= 5

Rozlučte se s nezábavnými a limitujícími SMS zprávami. Bohatý interaktivní a multimediální obsah v jednom chatu – to je nový komunikační kanál RCS (neboli rich communication service).  

RCS zprávy jsou novým protokolem pro příjem a odesílání zpráv. Oproti SMS umožňují v jednom chatu doručit více různého zábavného obsahu jako jsou videa, obrázky, carousely nebo třeba link buttony s url proklikem či případně chatbotem.  Zasílání zpráv probíhá v reálném čase a k jejich využívání nemusíte instalovat žádnou speciální aplikaci. Jednoduše používáte stejnou nativní aplikaci jako při posílání běžných SMS či MMS. Stačí vám zařízení s operačním systémem Android 5.0 a vyšším. Pak ho už jen připojit na internet a povolit na něm funkci chatu v aplikaci Zprávy. 

Interaktivně a přehledně 

Komunikace v moderním vizuálu s intuitivními prvky, a především možná personalizace – to jsou důvody proč RCS zprávy znamenají průlom především v obchodní komunikaci. Součástí jednoho marketingového sdělení může být nabídka a prodej zboží nebo služeb, technická podpora, jednoduchý průzkum spokojenosti nebo třeba sledování zásilky či chatbot. Zákazník tak vidí veškerou komunikaci na jednom místě. Pro takové uplatnění RCS zpráv mohou firmy využít službu RBM neboli RCS business messaging

Testování na vlastní kůži 

Společnost O2 není prvním operátorem na trhu poskytujícím službu RBM. Nabízí však i její důležitou nadstavbu v podobě speciální konfigurační aplikace. Již před několika měsíci spustila vlastní testování ve snaze předat svým zákazníkům nejlepší možnou verzi této služby, a především vlastní praktické zkušenosti. Testování provádí v rámci své komerční divize a O2 Media, kdy ji využila v rámci své pilotní kampaně na 5G sítě a 5G mobily. Aktuálně ji testuje i v rámci vánoční kampaně. Postupně budou službu testovat i první zákazníci. 

Bezpečnost především 

RCS zprávy dosahují i vyšší úrovně zabezpečení ve srovnání s obchodním sdělením ve formátu SMS. Konkrétně je možné v rámci RBM služby od O2 spolehnout se na maximální ochranu proti phishingu a podobným podvodům. Subjekty využívající službu RBM jsou ověřovány a jejich identita je garantována. Navíc je znemožněna agregace odesílatelů a samotná verifikace probíhá přímo u operátora. To zajišťuje kompletní zabezpečení přenosu dat

Společnost O2 svým firemním zákazníkům službu RBM nabídne již během prvního čtvrtletí roku 2023!

 #getthemessage 

Celosvětově je v současnosti více než jedna miliarda uživatelů RCS zpráv. Za posledních dvanáct měsíců jejich nárůst tvořil až 75 %. To z RCS dělá nejdynamičtěji rostoucí chatovací aplikaci. Zároveň jde o nejpokročilejší aplikaci rich messagingu. Například ve srovnání s aplikacemi Viber, WhatsApp, Apple Business nebo Telegram, které mají různá uživatelská omezení. Limitem zůstává ale nedostupnost RCS zpráv na zařízeních Apple. Na celém světě tvoří uživatelé právě jablečných zařízení až 25 %, v České republice se pohybuje okolo 20 %. Je tedy škoda, že zatím není možné tuto službu nabídnout i jim, ale pouze příznivcům zařízení android. Do budoucna se ale rozšíření na Apple zařízení nedá vyloučit. Zájem uživatelů zařízení Apple o to je velká. Ostatně i proto vznikla iniciativa #getthemessage, kdy se uživatelé snaží apelovat na společnost Apple, aby změnila nastavení protokolu zpráv tak, aby bylo možné na jejich zařízeních RCS zprávy využívat. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Fungují marketingové SMS? Ano! A dokonce lépe, než byste čekali
Nahoru