Přípravné zápasy před novým ročníkem FORTUNA:LIGY – část 3.

SK Slavia Praha

Na úvod přípravy Slavia naprosto rozebrala Chotěboř. Vicemistr zvítězil 1:9 a trefilo se hned osm hráčů. O pět dnů později Slavia nestačila na Slovan a následu si spravila v zápasech se Žižkovem a vídeňským Rapidem.

Na soustředění v Rakousku si poté s maďarským klubem Mezökövesd zahrála hned dvakrát během jednoho dne. Papírově silnější sestava zápas překvapivě prohrála, ta slabší ale zvítězila s přehledem 3:1. Přípravu Slavia zakončila duelem s Rostovem a po dobře zvládnutém závěru první půle a úvodu druhé půle zvítězila 2:1.

Střelecky řádilo duo Stoch-Tecl, oba si připsali tři zásahy. Po dvou gólech poté zakončili přípravu Bořil, Baluta a Kuchta.

Chotěboř – Slavia 1:9 (0:3)
Branky: 78. Janda – 17. a 48. Bořil, 6. Baluta, 19. Souček, 53. Tecl, 62. Stoch, 69. Kuchta, 76. Musa, 84. Frydrych.

Slavia – Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Branka: 51. Šporar.

Slavia – Viktoria Žižkov 4:0 (2:0)
Branky: 10. Musa, 45. Freit, 57. Kuchta, 85. Šilhan.

Slavia – Rapid Vídeň 2:0 (2:0)
Branky: 26. Tecl, 44. Sýkora.

Slavia – Mezökövesd 1:2 (1:0)
Branky: 27. Škoda – 57. a 83. Drazic.

Slavia – Mezökövesd 3:1 (0:0)
Branky: 52. Stoch, 56. Sýkora, 89. Baluta – 86. Nagy.

Slavia – FK Rostov 2:1 (1:0)
Branky: 34. Stoch, 51. Tecl – 76. Šomurodov.

Milan Škoda. Foto: Twitter

FK Teplice

Velmi dobrou přípravu za sebou mají Teplice. Osmý celek loňské sezóny začal jasnou výhrou proti Táborsku, poté sice překvapivě nestačil na Ústí nad Labem, ale následně už slavil jen výhry.

Dvakrát vyhrály Teplice vysoko 6:0, díky brance Šupa si poradily i s Jihlavou a v generálce na ligu jasně přehrály Sokolov. Jasného střelce Teplice v přípravě postrádaly, ovšem hned šest hráčů si připsalo dvě branky (Kučera, Žitný, Diaz, Šup, Červenka, Trubač).

Teplice – Táborsko 3:0 (2:0)
Branky: 6. Červenka, 32. Jeřábek, 55. Trubač.

Teplice – Ústí nad Labem 1:2 (0:0)
Branky: 84. Vondrášek – 54. Leibl, 68. Matějka.

Lokomotive Lipsko – Teplice 0:6 (0:3)
Branky: 13. Trubač, 27. Hora, 35. Červenka, 56. Luts, 85. Šup, 90. Čmovš.

Teplice – Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 72. Šup.

Teplice – Litoměřicko 6:0 (4:0)
Branky: 4. a 13. Žitný, 66. a 76. Diaz, 22. Moulis, 30. Kučera.

Teplice – Sokolov 3:0 (1:0)
Branky: 15. Vaněček, 49. Kučera, 63. vlastní Belaň. SK Slavia Praha

FC Slovan Liberec

Liberec začal přípravu hrozivou porážkou s Varnsdorfem, poté ale přišla série čtyř úspěchů v řadě. Počítá se především jasná výhra proti Apollonu Limassol v poměru 4:0. Na závěr přípravy si Liberec v rámci 60. narozenin Slovanu pozval polský celek Slask Wroclaw a už od sedmé minuty musel dotahovat.

Nakonec díky brance Koscelníka uhrál remízu a podruhé tak v přípravě nezvítězil. Jinak si ale vedl poměrně dobře, mohl za to i útočník Mashike Sukisa. Nová posila z Českých Budějovic zaznamenala hned čtyři branky.

Liberec – Varnsdorf 2:4 (1:1)
Branky: 42. Potočný, 89. Gembický – 55. a 84. Durdevič, 4. Richter, 65. Novák.

Oberlausitz Neugersdorf – Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 87. Mashike Sukisa.

Liberec – Apollon Limassol 4:0 (2:0)
Branky: 26. Kerbr z pen., 40. Ševčík, 83. Sukisa, 85. Malinský.

Bohemians Praha 1905

Bohemka měla vynikající vstup do přípravy, sedm branek nasázela Hradci Králové a dalších pěti Trenčínu. Poté si tým Martina Haška vyšlápl i na slavný Celtic a zdálo se, že v přípravě jej nemůže nikdo zastavit.

Povedlo se to až Crvene Zvezdě Bělehrad, která v utkání hraném v Rakousku udeřila až v poslední minutě. Bohemce následně nevyšla ani generálka a proti Viktorii Žižkov se zrodila pouze bezbranková remíza.

Tři branky si připsal Dominik Mašek, vidět byla i nová posila, Lukáš Juliš se trefil dvakrát hned v úvodním střetnutí proti Hradci Králové. Po dvou gólech zapsali i Filip Hašek a obránce Martin Dostál. Ten se podobně jako Juliš trefil dvakrát hned v prvním přípravném duelu.

Bohemians Praha 1905 – Hradec Králové 7:2 (4:1)
Branky: 7. a 45. Dostál, 24. a 42. Juliš, 56. F. Hašek, 69. Záviška, 85. Kabajev – 36. Vlkanova, 76. Zorvan.

Bohemians Praha 1905 – Trenčín 5:1 (2:0)
Branky: 53. a 87. Mašek, 9. Nečas, 39. F. Hašek, 58. Vaníček – 88. Paur.

Bohemians Praha 1905 – Celtic Glasgow 1:0 (1:0)
Branka: 36. Mašek.

Bohemians – Crvena Zvezda Bělehrad 0:1 (0:0)
Branka: 90. Pavkov.

Viktoria Žižkov – Bohemians 0:0

Podívejte se, jak si pořídit O2 TV včetně stanice O2 TV Sport, s níž vám neunikne jediný zápas Fortuna ligy.