XFN: O2 arenu rozehřmí bitva, jaká nemá obdoby

Střet dvou hrdinů českého MMA. Právě tím bude duel Karlose Vémoly a Patrika Kincla. Dvou bijců nesporných kvalit. Navíc půjde také o vyústění osobních sporů, které rozjela samotná výzva.

Český terminátor totiž v jednom z videí na sociálních sítích uvedl, že je nejlepším tuzemským bojovníkem skoro všech vah. „Jsem česká jednička v jakékoliv váze. 77, 84, 93, těžká.“ A právě toto vyjádření vyprovokovalo Patrika Kincla, jenž je českým šampionem ve velterové váze (do 77 kg) a chce svou pozici obhájit na další akci XFN v O2 areně 28. června. Tím se spustila osobní válka mezi oběma bojovníky na sociálních sítích, ale hlavně veliká lavina zájmu fanoušků o jejich souboj.

A protože organizace XFN považuje reakce fanoušků za velmi důležité, střet titánů po zvážení potvrdila. „Tento zápas se domluvil velmi rychle. Za pouhých deset dní,“ sdělil Petr Kareš, promotér XFN deníku Sport. „Od počátku získal trash-talk zápasníků přirozenou dynamiku. Některé duely vzniknou takto jednoduše a samy od sebe. Pokud bychom zápasu zabránili, pak bychom zabránili zájmu široké veřejnosti o české MMA, to by bylo proti základní myšlence XFN,“ dodal Kareš

Slovní přebíjená mezi Vémolou a Kinclem rozhodně není sehraným představením. Zvláště bývalý bojovník UFC bere tento duel velmi osobně. „Patrik je normální prase!“ řekl například razantně dvaatřicetiletý zápasník. „Já jsem ho fakt za kamaráda považoval. Možná si myslíte, že to je sport jednotlivců, ale já si myslím, že se jedná o sport kolektivní. A fighteři by si mezi sebou měli pomáhat. Mně tohle připadá jako osobní zrada,“ vysvětluje Vémola. „Nevím, v kolikátém kole ho ukončím, ale rozhodně ho ukončím. A bude to poslední Čech, kterého ztrapním a znemožním,“ dodává.

Poslední bitva osobní války se odehraje v O2 Areně 28. června a účast diváků bude jistě mimořádná.

„Bude to epochální zápas, jenž přiláká do O2 Arény více než 10 000 lidí,“ slibuje promotér Kareš. „Karlos Vémola a Patrik Kincl vstoupí do historie českého MMA jako zápasníci, kteří byli na začátku nové éry, kdy se MMA stalo jedním z nejpopulárnějších sportů v České republice.“

Pozn.: Duel se uskuteční ve váze do 84 kilo. Váhový limit určila organizace XFN, aby Karlos Vémola nemusel drasticky hubnout během necelých dvou měsíců.

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru