Bitevní pole Vlasty KAISERA: 1:0 a beton – to už Italům nefunguje

Bývaly doby, kdy italské kluby tradičně vyhrávaly na evropské scéně nejtěsnějším výsledkem 1:0. Když se dostaly do vedení, bylo to na beton – doslova a do písmene.

Spolehlivé obrany složené z rodilých Italů prostor před vlastní bránou prostě zabetonovaly a celý tým silou vůle, organizovanosti a disciplíny potřebný výsledek udržel.

Doby se změnily, dnes už v obranách italských klubů najdeme jen málo domácích hráčů. Kam se poděli defenzivní talenti, to je spíše řečnická otázka, těžko na ni odpovědět.

Každopádně ale platí, že vedení v zápasech pro italské týmy v Lize mistrů už zdaleka neznamená vidinu jistého bodového zisku či úspěšného výsledku. A vyhrát druhý poločas je pro ně čím dál větším problémem…

Když vezmeme v potaz posledních třináct měsíců, vyjde nám, že zvláště Neapol se nechá velmi snadno ukolébat vedením a zapomene pak na zadní vrátka.Poslední případy v Lize mistrů se ale týkají i AS Řím a Juventusu, v Evropské lize pak opět „bohémské“ Neapole a také Atalanty Bergamo.

V tabulce jsou výsledky kvůli větší názornosti uváděny vždy z pohledu italského týmu, nezávisle na tom, zda hrál doma, nebo venku.

Datum Italský tým Soupeř v Lize mistrů Vedení italského týmu Konečný výsledek Výsledek 1.poločasu Výsledek 2.poločasu
15.2.17 Neapol Real 1:0 1:3 1:1 0:2
7.3.17 Neapol Real 1:0 1:3 1:0 0:3
1.11.17 Neapol Manchester City 1:0 2:4 1:1 1:3
6.12.17 Neapol Feyenoord 1:0 1:2 1:1 0:1
13.2.18 Juventus Tottenham 2:0 2:2 2:1 0:1
21.2.18 AS Řím Doněck 1:0 1:2 1:0 0:2