Simonova noc! Za Pittsburgh dvakrát zavěsil. Jaká bilance nadchla zámoří?

Dominiku Simonovi to momentálně v NHL náramně šlape. V Pittsburghu hraje po boku Sidney Crosbyho, a tak i v celku logicky přibývají góly a body na jeho konto.

V zápase proti Minnesotě se Simon trefil hned dvakrát. Nejprve otevřel skóre na konci čtvrté minuty, když parádně z první napálil do sítě právě Crosbyho příhrávku.

A z práce Crosbyho těžil Simon i při druhém gólu, kterým ve třetí třetině zvyšoval už na 6:0. Parádní rána švihem pod břevno okouzlila fanoušky nejen v Americe, ale po celém světě.

Simon si drží dvě pozoruhodné bilance, na které upozornili statistici. Jednak se trefil už ve třetím domácím zápase Penguins za sebou. A také gólem skončily hned tři z jeho posledních čtyř střel!

Penguins nakonec porazili Minnesotu 6:3 a velký večer to byl i pro kapitána Crosbyho, který se osamostatnil na druhém místě historické tabulky bodování v klubu před Jaromírem Jágrem.