Chárova dělovka sestřelila soupeře. Centra Montrealu po ráně do hlavy odvezli na nosítkách!

Slovenský hokejový obránce Zdeno Chára patří k hokejistů s nejtvrdší střelou v NHL. Takže když napřahuje ke střele, to poslední, co chcete, je, aby vás trefil. Natož do hlavy.

Jenže přesně to se v zápase Chárova Bostonu proti Montrealu stalo domácímu centrovi Phillipu Danaultovi.

Chára dostal přihrávku na modrou a z první vypálil. Střela mu ale nesedla ideálně a vyletěla příliš vysoko na to, aby ohrozila branku. O to nebezpečnější ale byla pro bránícího Danaulta. Ten stihl hlavu lehce pootočit, ale ráně od puku, který podle komentátorů letěl rychlostí přes 120 kilometrů v hodině, se stejně nevyhnul!

Ze hřiště pak museli odvézt na nosítkách.

„To jsou situace, které nechcete vidět, ať už se stanou vašemu hráči, nebo hráči soupeře,“ říkal po utkání trenér Montrealu Claude Julien.

Další zprávy jsou ale naštěstí dobré. Danault prý po celou dobu komunikoval s okolím a mohl se hýbat. Pokoušel se prý dokonce i sám postavit, ale lékaři jej pro jistotu nechali z ledu odvézt.

Čas, který zbýval do konce druhé třetiny, tedy 1 minuta a 37 vteřin, se nakonec odehrál až po druhé přestávce.

Boston se nakonec radoval z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Důležitou branku na 3:3 vstřelil český hokejista David Krejčí.

Přenosy z NHL můžete pravidelně sledovat také prostřednictvím O2 TV!