Mladý Slovák si TÍMTO sólem namazal Američany na chleba! Jak šokoval hokejový svět?

Mistrovství světa hokejistů do dvaceti let zatím není skoupé na nečekané výsledky. Český tým ve svém úvodním vystoupení překvapil favorizované Rusko. V noci na pátek pak štafetu převzali Slováci, kteří si vyšlápli dokonce na úřadující šampiony z USA.

Vyrovnanou bitvu rozlouskl navíc ve třetí třetině naprosto úchvatným sólem Samuel Buček a doslova ovládl sociální sítě po celém světě.

Dvě minuty před koncem za stavu 2:2 projel levý křídelník z Nitry kompletní obranou a nakonec nadvakrát báječné sólo úspěšně zakončil.

Slovensko vyhrálo 3:2 a po porážce s Kanadou si připsalo do tabulky skupiny A první tři body.

Češi se drželi, ale na Švédy nestačili

Česká dvacítka se ve svém druhém vystoupení na turnaji k dalšímu překvapení nepropracovala. Ani proti Švédům však mladíci nezklamali, přestože prohráli 1:3.

[blog_program_info id=“19367223″]

Rozdíl vznikl už v první třetině, kde Češi k favoritovi přistoupili až s přílišným respektem a prohráli první dějství 0:2. Ve druhé části však ukázali lepší tvář a brankou Filipa Zadiny snížili. Měli pak i další příležitosti, ovšem vyrovnat se nepodařilo ani při přesilovce pěti proti třem na začátku třetí části.

Naopak Švédové prakticky vzápětí ve vlastní početní výhodě rozhodli třetí brankou.

Další zápas hraje Česko v sobotu od 18.00 proti Bělorusku.