Pavelec zavřel klec a Washington padl! Jaké štěstí při něm stálo v prodloužení?

Utkání New York Rangers vs. Washington se stalo soubojem gólmanů – na jedné straně zářil Ondrej Pavelec, na straně druhé Němec Philipp Grubauer.

Po dvou nezáživných třetinách, kdy měl více práce Pavelec, se rozjel pořádný kolotoč šancí – především před brankou Washingtonu.

Grubauer ale i díky zázračným zákrokům odolával a dál držel stav 0:0:

Na nedostatek práce si v závěru však nemohl stěžovat ani Pavelec. Ten měl v prodloužení obrovské štěstí při šanci Carlsona, který zpoza branky poslal kotouč jen po čáře a do tyče:

V samostatných nájezdech však Grubauer inkasoval dvakrát ze dvou střel, zatímco proti Pavelcovi neuspěl Ochie ani Ovečkin:

Díky Pavelcovi, který v sezoně kryje záda jedničce Henriku Lundqvistovi, tak Rangers slavili vítězství 1:0.

Vánoční pauza, během které se kolotoč NHL zastavil, českému gólmanovi očividně nevadila. „Moc jsem nevěděl, co od té třídenní pauzy můžu očekávat, ale překvapivě jsem se cítil velmi dobře. Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Myslím si, že za svůj výkon jsme si to zasloužili,“ prohlásil Pavelec.