Schick se blýskl za AS Řím! Jak vybojoval penaltu a vstřelil svůj první gól?

AS Řím prohrával v osmifinálovém zápase Coppa Italia na domácím hřišti s Turínem FC o dvě branky. Snaha Patrika Schicka mohla v závěru zápasu ale vyústit klidně i ve vyrovnání.

Český útočník v 76. minutě vybojoval penaltu, když upadl v pokutovém území poté, co jej držel Moretti:

Penalta to byla z pohledu hostujícího celku přísná, jenže brankář Milinkovič-Savič vytáhl proti Džekovi perfektní zákrok a držel dál čisté konto.

Nulu však až do konce zápasu udržet neodkázal. Schick se totiž v 85. minutě dostal do další střelecké pozice, kterou tentokrát zužitkoval ve svůj premiérový gól v dresu AS Řím:

Přesná trefa levačkou však jen znamenala snížení na 1:2, v poslední minutě Schickova rána z otočky mířila mimo tři tyče. Do čtvrtfinále tak postoupil tým z Turína.