Vaclík se Suchým postupují do osmifinále Ligy mistrů! Jaký obrat předvedli United?

O postupujících z prvních 4 skupin Ligy mistrů je rozhodnuto! Radují se Tomáš Vaclík a Marek Suchý, kteří zvládli utkání na Benfice. Bayern porazil PSG 3:1, na první místo ve skupině to ale nestačilo.

Manchester United – CSKA 2:1

[blog_program_info id=“19156423″]

Rudí ďáblové prohrávali po první půli s CSKA 0:1, když se na konci poločasu trefil Alan Dzagojev. Nicméně dvoubranková smršť během tří minut v druhé půli nakonec zajistila svěřencům Josého Mourinha první místo v tabulce skupiny A.

Nejprve vyrovnal v 64. minutě průbojný Romelu Lukaku:

Výhru pak vystřelil zkušeným zakončením mladý forvard Marcus Rashford.

Bayern – PSG 3:1

V odvetném utkání mezi giganty skupiny B si spravil chuť Bayern, který porazil PSG jasně 3:1. Přesto výhra německému celku k první pozici ve skupině nestačila.

Bayern se dostal do dvoubrankového vedení už v první půli, jenže šance na poskočení na první místo tabulky jim vzal už v 50. minutě supertalent Kylian Mbappé.

V tu chvíli museli domácí vstřelit ještě tři branky, to už se jim ale nepovedlo. Svou druhou trefu v zápase ještě přidal Corentin Tolisso a upravil na konečných 3:1.

[blog_program_info id=“19156898″]

Bayern přehrál PSG, na první místo ale nedosáhl. Jak se trefili Lewandowski a Tolisso?

Benfica – Basilej 0:2

[blog_program_info id=“19137061″]

Švýcarský mistr nenechal nic náhodě a už v páté minutě se po krásné hlavičce norského reprezentanta Mohameda Elyounoussiho dostal do vedení.

V druhé půli přidal další branku teprve dvacetiletý švýcarský útočník Dimitri Oberlin – a znovu hlavou.

Portugalci vyslali během utkání hned 23 střel, jen 4 ale letěly mezi tři tyče – žádná však neskončila za zády Tomáše Vaclíka. Benfica tak opouští Ligu mistrů bez jediného získaného bodu a s tragickým skóre 1:14.

To kapitán Basileje Marek Suchý se může společně s Tomášem Vaclíkem těšit na jarní vyřazovací fázi.