Eden Hazard předvedl Panenku v den narozenin legendy Bohemians

Úřadující mistr Premier League Chelsea chtěl proti Newcastlu navázat na výhru z minulého kola proti Swansea a dotáhnout se tak bodově na druhý Manchester United. Jenže už po 12 minutách hry rozradostnil hostující fandy vedoucí brankou Dwight Gayle.

Vedení ale Newcastlu dlouho nevydrželo, Blues stačili do poločasu stav po brankách Edena Hazarda a Álvara Moraty obrátit:

Belgická hvězda v barvách Chelsea pak stála i u rozhodující branky na 3:1. Zhruba čtvrt hodiny před koncem vybojovali domácí po faulu na Victora Mosese penaltu a Hazard ji s přehledem proměnil.

Po „panenkovsku“ do míče jen lehce dloubl a poslal ho téměř doprostřed brány, zatímco gólman Newcastlu Karl Darlow marně zkoušel štěstí tipnutím jedné ze stran:

Hazard penalty umí. V ligových zápasech za Lille a Chelsea proměnil 21 z 23 pokusů.

Na „Panenku“ si troufl přesně v den 69. narozenin československé fotbalové legendy.

Chelsea má po 15 kolech 32 bodů, stejně jako druzí Rudí ďáblové, ti ale mají ještě zápas k dobru. Na prvním místě je dosud neporažený Manchester City se 40 body.