Ofsajdový Baroš. Rozhodčí pomohli Baníku ne jednou, ale dvakrát

Baník o víkendu zvládl klíčový zápas proti Karviné, když zvítězil po brankách Tomáše Poznara a Milana Baroše 2:1. Díky třem získaným bodům se tak svěřenci Radima Kučery odpoutali od posledního místa tabulky a v současnosti jsou třináctí.

Tři body si ale měla ze slezského derby odvézt Karviná! Žádná z branek Baníku totiž neměla být uznána, což nyní potvrdila Komise rozhodčích FAČR.

V obou případech pochybil pomezní sudí Zdeněk Dobrovolný.

Nejen druhá branka Milana Baroše, při němž byl v ofsajdu v momentě centru rovněž Martin Šindelář, byla totiž neregulérní:

Také gól Tomáše Poznara z 64. minuty neměl být uznán. Znovu se v ofsajdu ocitl Baroš, který svým pohybem ovlivnil karvinského gólmana Patrika Le Gianga:

[blog_program_info id=“19056826″]

S neregulérními góly (a naopak regulérními, které nejsou uznané) v české lize už by mohl být ale pomalu konec – už od příštího (16.) kola HET ligy bude totiž do jednoho utkání videorozhodčí nasazen.

Poslední vystoupení Baníku před zimní přestávkou na půdě Slavie Praha můžete v pátek sledovat prostřednictvím O2 TV:

[blog_program_info id=“19094978″]

Na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal budete moci z 16. kola sledovat šlágr mezi Spartou Praha a Mladou Boleslaví: