SESTŘIHY Ligy mistrů: Zázračný večer v Basileji. Jak Vaclík vychytal United?

CSKA Moskva – Benfica Lisabon 2:0

Domácí potřebovali bodovat a hned ve 13. minutě překonal brankáře Benfiky Šennikov. Portugalský tým ani v Moskvě nedokázal zlomit svoji mizérii a připsal si pátou prohru. Definitivní tečku za utkáním napsal s přispěním Jardela brazilský útočník Vitinho.

Basilej – Manchester United 1:0

Na vítězství CSKA perfektně zareagovali fotbalisté Basileje, kteří v brance s Tomášem Vaclíkem a kapitánem Markem Suchým porazili slavný Manchester United. Švýcarský mistr měl několikrát i pořádnou dávku štěstí, jako třeba při nebezpečných hlavičkách Fellainiho. Po střele Roja, kterou tečoval Suchý, pak zvonilo břevno. „V poločase jsme měli vést 5:0,“ procedil mezi zuby kouč United José Mourinho.

Po změně stran začali být domácí nebezpečnější a za svoji snahu byli odměněni v 89. minutě, kdy o překvapivé výhře Basileje rozhodl Lang„Devět z deseti takových zápasů bychom vyhráli,“ nechápal Mourinho prohru svého týmu.

[blog_program_info id=“18996373″]

Paris St. Germain – Celtic Glasgow 7:1

Pořádně nažhavení byli na domácí zápas fotbalisté PSG, kteří díky výhře 7:1 nad Celtikem překonali rekord základních skupin, jenž v minulém ročníku stanovil Dortmund. Francouzský mistr má tak po pěti zápasech plný počet bodů a úctyhodné skóre 24:1.

Anderlecht – Bayern Mnichov 1:2

Druhý již jistý postupující ze skupiny B přivezl tři body z belgické půdy. O vítězství Bayernu na hřišti Anderlechtu rozhodli Lewandowski a Tolisso.

Karabach – Chelsea 0:4

Fotbalisté Chelsea si zajistili jistotu postupu do osmifinále, když zvítězili na půdě Karabachu přesvědčivě 4:0. Hosté měli situaci ulehčenou hned od úvodu, jelikož Sadygov viděl hned v 19. minutě červenou kartu a Hazard proměnil penaltu. Z pokutového kopu se po změně stran trefil i Fábregas a výsledek pečetil svým druhým gólem večera Willian.

Atlético Madrid – AS Řím 2:0

Předloňský finalista Ligy mistrů potřeboval konečně zvítězit, ale na gól se čekalo až do 69. minuty. Domácí fanoušci však ničeho nelitovali, jelikož je úžasnými nůžkami nadchl Griezmann. Premiérovou výhru Atlétika pak ztvrdil trefou z velkého úhlu Gameiro.

Sporting Lisabon – Olympiakos Pireus 3:1

Portugalský klub potřeboval nutně zvítězit, aby si zachoval naději na postup do osmifinále a v domácím souboji s Olympiakosem neponechal nic náhodě. Sporting se v závěru první půle ujal zásluhou Bruna Césara a Dosta dvougólového vedení. Nizozemský forvard Dost pak zvýšil na 3:0 a o vítězství domácích barev bylo rozhodnuto.

Juventus Turín – FC Barcelona 0:0

Barcelona si ve šlágru středečního programu i bez Messiho pohlídala bod na půdě Juventusu a zajistila si postup do osmifinále. Největší šanci hostů měl v první půli Rakitič, který ze standardky trefil tyč. Italský celek se v závěru mohl dočkat cenné výhry, jenže Dybalu vychytal gólman katalánského celku.