Štěpánek vybral nejkouzelnější moment své kariéry. O TOMHLE vždycky snil

Na světovém žebříčku ATP to dotáhl na 8. místo. Vyhrál dva grandslamové turnaje ve čtyřhře. Na olympijských hrách v Riu vyválčil bronz v mixu. Radek Štěpánek, který v 38 letech oznámil konec profesionální kariéry, však nejvýš řadí dvě vítězství v Davisově poháru.

„Když jsem se před spousty let vracel do daviscupového týmu a řekl jsem, že tu mísu vyhrajeme a že jsem o tom přesvědčený, tak na mě všichni koukali jak na blázna. A dneska máme dokonce dvě,“ prohlásil Štěpánek a označil nejkouzelnější chvíli své kariéry, která je spojena právě s Davis Cupem.

Jedná se o pátý rozhodující zápas pražského finále proti Španělsku 2012, ve kterém nastoupil proti Nicolási Almagrovi.

Štěpánek vyhrál ve čtyřech setech a poprvé tak mohl s Tomášem Berdychem a spol. slavit zisk „salátové mísy“.

O tomhle momentu se mi zdávalo už jako malému klukovi. To, že se ten moment stal, jen ukazuje, že sny se plní a člověk pro ně musí žít.

Radek Štěpánek o finále Davis Cupu 2012

[blog_gallery id=“68507″ style=“block“]

O rok později ve finále proti Srbsku si Štěpánek roli zlatého muže zopakoval, když porazil Dušana Lajoviče.