Volej jako z bundesligy! Jak nádherně teplický Vaněček rozhodl o výhře nad Slováckem?

I v české lize padají góly, které by byly ozdobou renomovaných zahraničních soutěží. Jeden takový vstřelil teplický útočník David Vaněček do sítě Slovácka. A rozhodně stojí za to ho vidět.

Po trochu krkolomném a souboji s obránce, ve kterém obratnost na obou stranách rozhodně nehrála prim, natáhl Vaněček ke střele a do sítě Michala Daňka poslal doslova balistickou raketu.

Nádherný pátý ligový gól v sezóně pro Vaněčka, který může brzy atakovat svůj gólově nejvydařenější minulý ročník (7 branek).

V 76. minutě totiž odchovanec Plzně přidal další gól, kterým zvýšil na 3:0. Už předtím se na konci první půle prosadil zkušený Martin Fillo.

Další sobotní zápasy:

Dukla – Karviná 3:2

Karvinou do vedení poslal po standardní situaci hlavičkou Filip Panák. Po změně stran pak minely Maria Holka využil Tomáš Wágner, který předložil před prázdnou branku Lukáši Budinskému. Jenže zdaleka nebylo hotovo. Duklu vrátil do hry Jan Preisler, jehož trestný kop téměř od poloviny hřišti propadl až do sítě. Pět minut před koncem vyrovnal Jan Holenda a v 89. minutě dokonal velkolepý obrat Libor Holík.

Ostrava – Mladá Boleslav 0:1

Baník po dvou nadějných zápase se Spartou doma znovu nevyhrál a židle pod trenérem Radimem Kučerou se začíná pořádně kývat. Duel rozhodl šťastný gól Ruslana Mingazova z prvního poločasu.

Jihlava – Liberec 3:1

Největší překvapení první várky ligových zápasů. Trpišovského svěřenci po vítězství na Slavii a demolici Jablonce v podještědském derby senzačně vyhořeli v Jihlavě. Hrdinou domácích byl 22letý Jan Záviška, autor dvou branek.