SESTŘIHY Ligy mistrů: Agüero rozhodl bitvu v Neapoli a stal se legendou Manchesteru City

Liverpool – Maribor 3:0

Fotbalisté Liverpoolu nezopakovali kanonádu z Mariboru a na domácí půdě porazili slovinského mistra „pouze“ 3:0. Skóre otevřel až po poločase Salah, který do sítě tečoval centr Alexandera-Arnolda. O čtyři minuty později neproměnil pokutový kop Milner. V 64. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když se po krásné kombinaci trefil Can. Konečné skóre 3:0 završil brankou v 90. minutě Sturridge.

Sevilla – Spartak Moskva 2:1

Důležitá výhra domácích se začala rodit ve 30. minutě, kdy po rohu přesně hlavičkoval Lenglet. Po změně stran zvýšil vedení Sevilly nádhernou ranou Banega. Hosté se vzmohli jen na snížení a Sevilla tak figuruje na druhém místě tabulky skupiny E o bod za vedoucím Liverpoolem.

Šachtar – Feyenoord 3:1

Ukrajinský celek zvládl úlohu favorita v souboji s nejslabším týmem skupiny F. Feyenoord se sice ujal vedení zásluhou Jorgensena, Šachtar bleskově stav otočil, když se trefili Ferreyra a Marlos. Právě Brazilec ve druhém poločas elegantním přehozením brankáře uzavřel skóre na 3:1.

Neapol – Manchester City 2:4

Domácí šli v 21. minutě do vedení, když se po krásné asistenci Mertense trefil Insigne. Ještě před poločasem však vyrovnal Otamendi. Ve druhé půli se hosté dostali do vedení zásluhou Stonese, který se dostal k hlavičce a jeho pokus se odrazil od břevna těsně za čáru. Znovu vyrovnáno bylo po proměněné penaltě Jorginha, ale jako poslední se stejně radovali hráči Manchesteru City, když o třech bodech rozhodl po rychlém brejku Agüero, který se stal nejlepším střelcem historie Manchesteru City (178 gólů) a tedy i klubovou legendou. Tečku za utkáním udělal v nastaveném čase Sterling. Neapol ztrácí na druhý Šachtar šest bodů a je již z Ligy mistrů jednou nohou venku, Manchester City si zajistil postup.

[blog_program_info id=“18444050″]

Porto – Lipsko 3:1

Portugalský celek se ujal vedení zásluhou Herrery, Lipsko kontrovalo po změně stran, kdy se prosadil rychlonohý Werner. Vítězný gól domácích měl na svědomí po standardní situaci hlavičkující Danilo Pereira. Skóre v závěru po vydařeném brejku uzavřel Maxi Pereira.

Besiktas – Monako 1:1

Vedoucí tým tabulky skupiny G chtěl po výhře nad Monakem slavit postup. Plány tureckému klubu ale narušil v závěru první půle Rony Lopes. Besiktas dokázal pouze vyrovnat zásluhou Tosuna, který proměnil pokutový kop.

Dortmund – APOEL 1:1

Nečekaný výsledek se zrodil v Dortmundu, favorizovaná Borussia nedokázala ani na druhý pokus porazit APOEL. Domácí přitom vedli po trefě Guerrerira. Na konci druhého poločasu vyrovnal důrazný Poté a další obrovské šance Dortmundu už zůstaly nevyužité.

Tottenham – Real Madrid 3:1

Postup ze skupiny H oslavil ve velkém stylu Tottenham, který ve Wembley zaslouženě porazil obhájce titulu Real Madrid. V první půli otevřel skóre Dele Alli, který zužitkoval centr Trippiera. Po změně stran přidal Dele Alli druhý gól, jeho střele nechtěně pomohl do sítě kapitán Realu Ramos. Zanedlouho vyšel domácím parádní brejk, po kterém zvýšil Eriksen na 3:0. Až deset minut před koncem hosté snížili, postaral se o to Ronaldo. Tottenham si zajistil postup, Real Madrid je na druhém místě tabulky s pětibodovým náskokem před Dortmundem a APOELem.