SESTŘIHY Ligy mistrů: Suchý s Vaclíkem vyhráli v Moskvě, Paříž parádně rozstřílela Anderlecht

CSKA Moskva – Basilej 0:2

České reprezentační duo v dresu Basileje Marek Suchý a Tomáš Vaclík přispělo k vítězství na horké moskevské půdě. Výhra, kterou vystřelili góly Taulanta Xhaky a Dimitri Oberlina  dává švýcarskému mistrovi velmi solidní výchozí pozici před druhou polovinou základní skupiny. Za suverénním Manchesterem United teď má Basilej šest bodů a domácí zápas s CSKA už může hodně napovědět.

Benfica – Manchester United 0:1

[blog_program_info id=“18119637″]

Do play-off už pomalu míří Manchester United, který zůstává stoprocentní po vítězství v Lisabonu. Pomohla mu velká chyba osmnáctiletého brankáře Mile Svilara po centru Marcuse Rashforda. Benfica nemá ani bod a vypadá to, že se popere maximálně o třetí místo.

Bayern – Celtic 3:0

[blog_program_info id=“18093777″]

Velkému favoritovi sice nejdřív neuznali gól Roberta Lewandowského, ale to Bayern nemohlo zastavit. Už do poločasu se prosadili Thomas Müller a Joshua Kimmich. Po přestávce pojistil náskok Mats Hummels.

Anderlecht – PSG 0:4

Hvězdní útočníci Paříže se podělili o první tři góly na půdě Anderlechtu. Už po třeh minutách otevřel skóre Kylian Mbappé. Do přestávky zvýšil na 2:0 Edinson Cavani, kterému ještě po změně stran neuznali rozhodčí druhou branku pro ofsajd. Krásně se pak z trestného kopu trefil Neymar, který chytře podstřelil belgickou zeď. Poslední slovo měl Argentinec Angel Di María, jenž si zkušeně poradil se samostatným nájezdem.

Karabach – Atlético Madrid 0:0

Atlético si zadělalo na postupové problémy. V ázerbájdžánském Baku nedokázalo překonat obranu Karabachu, přestože hrálo posledních 15 minut proti deseti. Odvezlo si tak jen bod a celkem má dva, což je před druhou polovinou skupiny hodně málo. Honit AS Řím a Chelsea bude hodně složité.

Chelsea – AS Řím 3:3

[blog_program_info id=“18094262″]

Úžasnou přestřelku odstartoval krásný gól Davida Luize. Když zvýšil na 2:0 Eden Hazard, mohlo se zdát, že je hotovo. Jenže do přestávky snížil Aleksandar Kolarov. A po změně stran se dvakrát překrásně trefil Edin Džeko. Chelsea tak nakonec byla po další trefě Hazarda ráda za bod.

Barcelona – Olympiakos 3:1

Zdánlivě jednoznačný duel s Olympiakosem nakonec pro Barcelonu nebyl tak snadný. Hosté si sice vstřelili brzy vlastní gól, ale pak Katalánce oslabil Gerard Piqué, který za gól rukou dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Barca si ale poradila i v deseti. Svůj 100. gól v evropských pohárech dal z trestňáku Lionel Messi, který se podílel i na třetí brance Lucase Digneho. Poslední slovo měl ale mladíček Dimitrios Nikolaou, který se tentokrát už trefil do správné branky.

Juventus – Sporting 2:1

Italský šampion se proti Sportingu nakonec nečekaně nadřel. Po vlastní brance Alexe Sandra musel Juventus dotahovat. Ještě v první půli se z trestného kopu pěkně prosadil Miralem Pjanič. Fanoušky pak Juve napínal až do poslední desetiminutovky, kdy rozhodl Mario Mandžukič.

Neymarova geniální kulišárna! Jak si při trestňáku vychutnal Anderlecht? Dal hezčí gól než Pjanič nebo Messi?

SESTŘIHY Ligy mistrů: Rekordní kanonáda Liverpoolu. Lipsko dosáhlo na historickou výhru!

TIKI-TAKA: Vysoké platy ve fotbalové reprezentaci? Šmicer prozradil, jakou „almužnu“ bral on!