SESTŘIHY Ligy mistrů: Rekordní kanonáda Liverpoolu. Lipsko dosáhlo na historickou výhru!

Maribor – Liverpool 0:7

Fotbalisté Liverpoolu se dočkali první výhry ve skupině E a bylo to v parádním stylu! Svěřenci Jürgena Kloppa deklasovali slovinský Maribor. Dvakrát se do střelecké listiny zapsali Roberto Firmino a Mohamed Salah. Krásný gól z halfvoleje (na 3:0) trefil Philippe Coutinho, poprvé se za tým Reds trefil Alex Oxlade-Chamberlain.

Sedmigólovou výhrou na venkovním hřišti se doposud mohly chlubit pouze týmy Marseille a Šachtaru Doněck.

[blog_program_info id=“18093772″]

Spartak Moskva – FC Sevilla 5:1

Nečekaný debakl utržili fotbalisté Sevilly na půdě moskevského Spartaku. Španělský tým dokázal po rohovém kopu odpovědět na vedoucí gól domácích, ale následně zahodil velkou šanci Ben Yedder, který nepropálil dva moskevské obránce na brankové čáře.

Domácí pak nasázeli čtyři branky. Gólový účet pečetil druhou trefou večera Quincy Promes, který prošel obranou Sevilly jako nůž máslem.

Feyenoord Rotterdam – Šachtar Doněck 1:2

Nizozemský účastník Ligy mistrů nebodoval ani na třetí pokus, přestože se ujal zaslouženého vedení. Body putovaly na Ukrajinu, když se o vítězství Šachtaru postaral dvěma zásahy Brazilec Bernard. Hosté dohrávali v oslabení, ale závěrečný tlak přežili a připsali si po skalpu Neapole druhé vítězství.

Manchester City – Neapol 2:1

Svěřenci Pepa Guardioly měli ve šlágru skupiny F přímo výtečný vstup do utkání! Nejprve se trefil v 9. minutě Raheem Sterling, o pár minut později pak z bezprostřední blízkosti zvyšoval na 2:0 Gabriel Jesus a zdálo se být rozhodnuto.

Lídr Serie A mohl před poločasem vyrovnat z pokutového kopu, jenže Dries Mertens kopl penaltu naprosto mizerně.

Italové však dostali v druhé půli po faulu Fernandinha šanci na penaltový reparát. A tentokrát už to vyšlo – dvacetiletý Amadou Diawara s naprostým klidem penaltu proměnil a snížil tak na rozdíl jediné branky.

Druhou branku už ale Neapol nepřidala a na stoprocentní Manchester City ztrácí v tabulce už 6 bodů.

[blog_program_info id=“18094253″]

Lipsko – Porto 3:2

Historicky první výhru v Lize mistrů vybojovali fotbalisté Lipska. Na gól Willyho Orbana odpověděl trefou z otočky Vincent Aboubakar. Domácí vrátil do vedení Emil Forsberg a vítězný gól přidal záhy Jean-Kévin Augustin. Hosté sice ještě do poločasu snížili, ale německý celek si ve druhém poločase historické vítězství pohlídal, když navíc nevyužil i některé šance po rychlých brejcích.

[blog_program_info id=“18093767″]

Monako – Besiktas 1:2

Turecký klub zůstává i po třech zápasech v Lize mistrů 100%. V Monaku sice Besiktas prohrával po trefě domácího Radamela Falcaa, za hosty dvěma góly odpověděl Cenk Tosun.

Real Madrid – Tottenham 1:1

Bílý balet byl v utkání skupiny H favoritem, jenže už po necelé půlhodině si nešťastně srazil míč do brány obránce Realu Raphaël Varane a Spurs se tak dostali do vedení.

Před poločasem ale podrazil Toniho Kroose v šestnáctce hostů Serge Aurier a výhodu pokutového kopu využil Cristiano Ronaldo!

Ani přes střeleckou nadvládu (20:10) už ale Real na domácím hřišti žádnou branku nepřidal, oba dva celky ale mohou být s remízou spokojené.

[blog_program_info id=“18063659″]

APOEL Nikósie – Dortmund 1:1

Jiný z adeptů na postup Borussia Dortmund totiž v dalším utkání „skupiny smrti“ i kvůli velké hrubce švýcarského gólmana Romana Bürkiho pouze remizovala s APOELem 1:1.