Plzeň porazila v emotivním šlágru Spartu 1:0! Domácím v závěru neuznali gól

V 18. minutě se do první velké šance dostali po pěkné kombinaci domácí. Václav Kadlec parádní patičkou sklepl míč na Davida Lafatu, který levačkou mířil těsně vedle:

Další velký rozruch před plzeňskou brankou přišel ve 36. minutě, kdy se sparťané poprvé dožadovali odpískání pokutového kopu (VÍCE V ČLÁNKU ZDE).

Jediný gólový moment úvodního dějství přišel jen o pár desítek sekund později. Laxní Mavuba nepochopitelně nechal odcentrovat Hejdu a volný Daniel Kolář mířil hlavou přesně:

Hned ve 40. mohla Sparta vyrovnat! Hlavičkoval Hovorka a požár musel na brankové čáře hasit Hejda:

Ve druhé půli se už fanoušci Sparty dočkali příchodu Tomáše Rosického a po jeho centru a hlavičce Zahustela se musel blýsknout brankář Kozáčik:

V 82. minutě krásně vypálil Václav Kadlec a jeho střela se odrazila od tyče k úplně osamocenému Benu Chaimovi. Izraelec doklepl míč do sítě a šel slavit. Radost mu ale vzápětí drsně pokazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího:

Sestřih zápasu:

Plzeň tak díky výhře 1:0 překonala historický rekord Sparty, zvládla totiž zvítězit ve všech 10 úvodních ligových kolech sezony.

Zápas si můžete přehrát prostřednictvím O2 TV na stanici O2 TV Sport.

Stramaccioni se na penalty nevymlouval. TOHLE jej ale rozčílilo nejvíc!