Finta hokejové legendy: TAKHLE Jágr pomohl spoluhráči dohnat soupeře!

Když se v roce 1997 narodil Matthew Tkachuk, kroutil Jaromír Jágr již svoji osmou sezonu v NHL. Nyní 45letý Jágr v dresu Calgary začal 24. sezonu v prestižní lize a na ledě sekundoval 19letému Tkachukovi, který dvěma góly výrazně pomohl Flames k vítězství nad Los Angeles Kings 4:3 v prodloužení.

Jágr sice nebodoval, ale zaujal parádní fintou při bránění protiútoku soupeře. Jeden z protihráčů se dostal do úniku a legendární hokejista pomáhal hokejkou nabrat rychlost o 16 let mladšímu spoluhráči. Matt Bartkowski tak i díky přispění Jágra brejk zneškodnil:

Tenhle lišácký pohled Jágra na Bartkowskiho hovoří za vše:

A celou situací se bavili i čeští fanoušci:

Nadějná střela mířila vedle

Na ledě Jágr strávil 13:38 minuty, přičemž absolvoval 15 střídání bez střely na branku.

Podle analytiků TSN to je více, než mu chtěl trenér Glen Gulutzan původně dopřát. Dokonce mu dal prostor i v přesilovkách v elitním útoku po boku Seana Monahana či Johnnyho Gaudreaua.

Jeden Jágrův střelecký pokus zablokovala obrana domácích a další skončil mimo branky. Zápas ukončil s jedním minusovým bodem.