Pán hattricků Ovečkin! V NHL 100 let nikdo nedokázal to, co on! Kdo za to může?

Útočníka Washingtonu Alexandra Ovečkina zastihl začátek sezóny NHL ve fantastické formě.

Při startu soutěže nastřílel spoluhráč českého hokejisty Jakuba Vrány hattrick během třetí třetiny Ottawě.

V dalším duelu v noci na neděli proti Montrealu pak v kanonádě pokračoval. Už za první třetinu pokořil třikrát hvězdného brankáře Careyho Price a později přidal ještě čtvrtý gól ve druhé části, když už byl v brance Al Montoya.

„Alex Ovečkin dal za posledních 12 minut a 13 sekund svého ice-timu celkem 6 gólů! LOL!“

„Ovečkin se rozhodl, že si vztek z toho, že nesmí na olympiádu, vylije na celé NHL.“

„Ovečkin má rozjetou sezónu na 246 gólů.“

Podle samotné NHL se Ovečkin stal prvním borcem po 100 letech, kterému se podařilo zahájit sezónu dvěma hattricky po sobě. V sezóně 1917-18 to dokázali hned tři hráči: Cy Denneny z Ottawy, Joe Malone z Montrealu a Reg NobleToronta.

A kdo může za Ovečkinovu střelbu jako z minulého století, kdy se v jeho rodném Rusku pomalu chystala bolševická říjnová revoluce? Jeho švagrová!

„Vždycky když je tady, tak dávám hattricky. V pondělí má odjet, ale určitě si budu muset promluvit s pár lidmi, jestli by neměla ještě chvíli zůstat,“ prohlásil logicky výborně naladěný Ovečkin.

Washington vyhrál 6:1 a Jakub Vrána si připsal jednu asistenci u Ovečkinova prvního gólu.

Rutta dal první gól v NHL, Frk se trefil podruhé

Svou malou sérii si drží i český nováček v barvách Detroitu Martin Frk. V zápase v Ottawě vstřelil ve druhém zápase svůj druhý gól v NHL.

Red Wings nakonec vyhráli po samostatných nájezdech 2:1.

Gólovou premiéru v nejslavnější soutěži světa má za sebou i obránce Jan RuttaChicaga. V domácím duelu s Columbusem zvyšoval na 4:1 po krásné asistenci hvězdného Patricka Kanea. Chicago přidalo do konce zápasu ještě jeden gól a vyhrálo 5:1.

NHL můžete pravidelně sledovat v O2 TV v přímých přenosech na stanici Nova Sport 1 a Nova Sport 2!

Jágr už trénoval s Calgary! Spoluhráče vyučoval na ledě jako ve škole!

Trapas Pittsburghu! Brankář se málem přerazil při nástupu, Tučňáci pak chytli desítku!